Wzajemna relacja orzeczonych środków zapobiegawczych
Dnia 22 stycznia 2003r. Izba Karna Sądu Najwyższego podjęła uchwałę, w której wypowiedziała się na temat wzajemnego stosunku orzeczonych wobec oskarżonego środków zapobiegawczych w procesie karnym. Sytuacja analizowana przez SN dotyczyła zastosowania wobec oskarzonego tymczasowego aresztowania bez wyraźnego uchylenia wczesniej nałożonego środka zapobiegawczego.
W swej uchwałe SN stwierdził:
Zastosowanie wobec oskarżonego, względem którego jest już stosowane poręczenie majątkowe, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania bez zawarcia w postanowieniu wzmianki o uchyleniu poręczenia majątkowego albo o jego zmianie na tymczasowe aresztowanie, wywołuje ten skutek, że stosowane poręczenie majątkowe ustaje z chwilą rozpoczęcia efektywnego wykonywania tymczasowego aresztowania, t. j. z chwilą osadzenia oskarżonego, a nie z chwilą wydania lub uprawomocnienia się postanowienia o zastosowaniu tego środka.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?