Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych jest prawniczym bublem - przyznał na łamach Gazety Prawnej były zastępca prokuratora generalnego Kazimierz Olejnik. W trakcie procesu legislacyjnego z ustawy usunięto artykuł 22a: „kto nie stosuje się do orzeczonego zakazu wstępu na imprezę masową, albo nie stosuje się do orzeczonego obowiązku osobistego stawiennictwa na policji, podlega karze do lat trzech". Według stenogramów z prac nad ustawą posłowie zamierzali dołączyć usunięty artykuł do kodeksu karnego, który niestety nie został znowelizowany - informuje Gazeta Prawna.
Zakaz stadionowy jest fikcją
Powiązane artykuły
Uporczywe nękanie - stalking: co grozi stalkerowi w 2025 roku?
Kompletny przewodnik po przepisach dotyczących stalkingu w Polsce. Dowiedz się, co grozi za uporczywe nękanie według art. 190a Kodeksu karnego, jak się bronić przed stalkerem i jakie są aktualne (...)
Służebność od A do Z, czyli jak rozwiązać spór z sąsiadem
Wszystko o służebności gruntowej, osobistej i drogowej. Poznaj przepisy, sposoby ustanowienia, wygaśnięcia i rozwiązywania sporów sąsiedzkich w 2025 roku.
Wolność działalności gospodarczej
W Prawie przedsiębiorców przewidziano m.in. zasadę wolności działalności gospodarczej i równości przedsiębiorców oraz zasadę „co nie jest prawem zabronione, jest (...)
Tymczasowe aresztowanie - jak się bronić?
Tymczasowe aresztowanie w Polsce - przesłanki, czas trwania, obrona. Sprawdź aktualne przepisy, planowane zmiany i jak skutecznie się bronić w 2025 roku.
Wypowiedzenie umowy o pracę 2025 - kompletny przewodnik prawny
Wszystko o wypowiedzeniu umowy o pracę w 2025 roku: okresy wypowiedzenia, forma elektroniczna, ochrona przed zwolnieniem. Praktyczny przewodnik z najnowszymi przepisami."
Zakaz podbierania pracowników - klauzule umowne oraz ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji
O klauzuli non solicitation, czyli w uproszczeniu klauzuli zakazującej przejmowania pracowników usłyszeć można np. przy okazji szeroko pojętych transakcji fuzji i przejęć (M&A).
Klauzula zakazu konkurencji w umowie zlecenia
Analiza umów cywilnoprawnych, w tym w szczególności umowy zlecenia, pokazuje, że strony bardzo często zamieszczają wśród postanowień umownych klauzulę dotyczącą zakazu konkurencji. Jako podstawę (...)
Podstawowe obowiązki pracownika i pracodawcy
Prawo pracy obejmuje przepisy określające prawa i obowiązki pracowników i pracodawców, będących stronami stosunku pracy. Prezentujermy najistotniejsze informacje dotyczące obowiązków związanych (...)
Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jakie konsekwencje?
Prowadzenie różnego rodzaju pojazdów pod wpływem alkoholu jest zachowaniem szkodliwym społecznie. Powoduje wiele negatywnych konsekwencji, zarówno dla prowadzącego pojazd, jak (...)
Jakie zasady rządzą małżeństwem?
Kilka zasad prawa rodzinnego odnosi się do związku małżeńskiego i wzajemnych stosunków małżonków. W Polsce małżeństwem jest jedynie związek zawarty w formie określonej prawem cywilnym i tylko (...)