e-prawnik.pl Porady prawne

Zaostrzenie przepisów uderzy w bandytyzm stadionowy

8.4.2014

Wśród nowych zapisów przygotowywanych w ramach ustawy o imprezach masowych miałyby się znaleźć propozycje zaostrzenia przepisów dotyczących zakazów stadionowych.

Obejmowałyby nie tylko zakaz wstępu na stadion, ale także zakazy zbliżania się do stadionu. Ponadto w zamyśle znajduje się zapis o obowiązku stawiennictwa na policji w trakcie trwania takiej imprezy. Uważamy także, że policja w pewnych sytuacjach powinna prewencyjnie być obecna na samej imprezie, a nie jedynie wokół stadionu – przekonuje Bartłomiej Sienkiewicz, szef MSW.

- Piłka nożna jest pięknym sportem i nie ma jej bez kibiców. Jeśli zaczyna się szantaż ze strony bandytów, którzy nie będą przychodzić na mecze, jeśli nie będą mogli robić tego, co chcą, to moja odpowiedź jest prosta: niech nie przychodzą - stwierdza Bartłomiej Sienkiewicz.

Dodał także, że nie będzie tolerancji wobec pirotechniki na stadionach. – Stanowisko policji i MSW się nie zmieniło. Pirotechnika na stadionie nie jest konieczna dla wielkiego widowiska i do tego rodzi szereg zagrożeń, które są udokumentowane materiałami policyjnymi. Stoimy na stanowisku, że pirotechnika nie powinna być dopuszczona na imprezach masowych – zaznacza szef MSW.

Źródło: msw.gov.pl

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ