Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

12.5.2004

Jaka stawka podatku obowiązuje od 01.05.2004 r. na:- usługi usuwania i przewozów specjalnych, - usługi (...)

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego sygnatura: PP-2/443/1/04/DD

Typ dokumentu:Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego
Sygnatura:PP-2/443/1/04/DD
Autor:Urząd Skarbowy Kraków-Nowa Huta
Słowa kluczowe: stawki podatku
Kategoria:
Pytanie podatnika:Jaka stawka podatku obowiązuje od 01.05.2004 r. na:
- usługi usuwania i przewozów specjalnych,
- usługi w zakresie wywozu i zagospodarowania odpadów, pozostałe (PKWiU 90.00.23-00.00),
- usługi w zakresie spalania odpadów (PKWiU 90.00.21-00.00),
- usługi odzyskiwania materiałów niemetalowych z odpadów (PKWiU 37.20.10-00.00),
- usługi odzyskiwania metali z odpadów (PKWiU 37.10.10-00.00)?

Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków-Nowa Huta w odpowiedzi na pismo wniesione w dniu 29.03.2004 r. w sprawie udzielenia wyjaśnień dotyczacych stawki podatku VAT na usługi związane z odbiorem, transportem, unieszkodliwianiem i zagospodarowaniem odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne, działając na podstawie art. 14 a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) wyjaśnia, że podtrzymuje informację jaką w podobnej sprawie otrzymał Pan już pismem nr PP/2/443/9/2003/S.H. z dnia 11.08.2003 r.

Oznacza to, iż usługi usuwania i przewozu odpadów specjalnych sklasyfikowane zgodnie z pismem Ośrodka Interpretacji Standardów Klasyfikacyjnych Urzędu Statystycznego w Łodzi, (którego kserokopie dołaczył Pan do swojego pisma) jako PKWiU 90.00.24-00.10 oraz usługi w zakresie wywozu i zagospodarowania odpadów, pozostałe (PKWiU 90.00-23-00.00) i usługi w zakresie spalania odpadów (PKWiU 90.00.21-00.00) zostały wymienione w załaczniku nr 3 poz. 127 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.) i jako takie opodatkowane są stawka VAT w wysokości 7%.
Natomiast usługi odzyskiwania materiałów niemetalowych z odpadów (PKWiU 37.20.10-00.00) oraz usługi odzyskiwania metali z odpadów (PKWiU 37.10.10-00.00) jako niewymienione w żadnym z załaczników do w/w ustawy podlegają opodatkówaniu zgodnie z art. 18 tej ustawy według stawki VAT podstawowej tj. 22%.

Równocześnie Naczelnik tut. Urzędu Skarbowego informuje, że zgodnie z § 42 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 27, poz. 268 ze zm.) w razie stwierdzenia - po wystawieniu faktury - pomyłki w stawce podatku VAT wystawia się fakturę korygujacą.

Przepisy w brzmieniu jak wyżej obowiązywały do dnia 30.04.2004 r.
Jednocześnie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535), usługi te po 01.05.2004 r. podlegają opodatkowaniu wg. stawek:
- usługi usuwania i przewozu odpadów specjalnych PKWiU 90.00.24-00.10, usługi w zakresie wywozu i zagospodarowania odpadów, pozostałe (PKWiU 90.00.23-00.00) i usługi w zakresie spalania odpadów (PKWiU 90.00.21-00.00) - stawka VAT 7%, zgodnie z załacznikiem nr 3 poz. 153 do w/w ustawy z dnia 11 marca 2004 r.,
- usługi odzyskiwania materiałów niemetalowych z odpadów (PKWiU 37.20.10-00.00) oraz usługi odzyskiwania metali z odpadów (PKWiU 37.10.10-00.00) - stawka VAT 22%.


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 1
  • 6
  • 9
  • 3
  • 4
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Maciej

    ocena usługi:

    Szybko, przystępnie, na temat
  • Włodzimierz

    ocena usługi:

    Dziękuję za jasną i wyczerpującą odpowiedż.Jestem zadowolony.Pozdrawiam cały zespół.
  • Michał

    ocena usługi:

  • Malgorzata

    ocena usługi:

    kompetentna i wyczerpujaca
  • Grzegorz

    ocena usługi:

    Opinia wyczerpująca , napisana zrozumiałym językiem ,wyjaśnila wątpliwości. Polecam tą kancelarię. Grzegorz
  • Krzysztof

    ocena usługi:

  • barbara

    ocena usługi:

    Witam .Dziękuję za opinię prawną ,która pomogła mi i rozwiała wątpliwości co do dalszych procedur.Skorzystałam z udzielonych porad ,napisałam pisma do sądu i oczekujemy na postanowienia sądu . Napiszę jak zakończy się sprawa wyznaczona na 16.12.2014r. Dziekuję i będę państwa polecać innym. Barbara
  • Damian

    ocena usługi:

  • Anna

    ocena usługi:

  • Mateusz Jeleń

    ocena usługi:

    Wszystko jak najlepszym porządku polecam
  • Izabela

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona,dostałam bardzo szybko odpowiedż w mojej sprawie,nie tylko opinię ale także szczegółowe wyjaśnienie . Jeżeli znajde się jeszcze kiedyś w trudnej sytuacji napewno będzie to portal do ktorego zgloszę się o pomoc,bo wiem że pracują tu najlepsi. Dziękuję calemu zespołowi. Pozdrawiam i polecam. Izabela
  • piotrbarszcz

    ocena usługi:

  • MARZANNA

    ocena usługi:

    Opinia bardzo rzeczowa i pomocna. Polecam!
  • ewa

    ocena usługi:

  • Adam

    ocena usługi:

    Dziękuję za bardzo dobrą profesjonalną odpowieź na moje zapytanie.
  • Marta

    ocena usługi:

  • Wiesław

    ocena usługi:

    Obsługa w pełni profesjonalna.Szybko,fachowo i rzetelnie. Polecam.Wiesław


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane