Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

pełnomocnictwo do sprzedaży samochodu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • r
  Wysłany: 2008-12-04 13:26:18

  Od kolegi z pracy dostałem pełnomocnictwo do sprzedania jego samochodu. Umowa sporządzona, podpisana (osobiście przez bylego wlaściciela samochodu). Kupujący w celu uzasadnienia obniżoinej wartości i tym samym zapłacenia mniejszego pdatku wpisał w umowę \"uszkodzony silnik\", choć tak nie bylo. Ale po miesiącu silnik rzeczywiście uległ uszkodzeniu w wyniku odkręcenia się jakiegoś elementu od wału korbowego. Czy mi coś grozi w związku z tym?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Umowa użyczenia, a pełnomocnictwo

  Mój przyjaciel wyjeżdża wkrótce za granicę na bliżej nieokreślony czas. Niedawno zamknął działalność gospodarczą, po likwidacji której pozostał mu samochód osobowy. Obecnie chce mi przekazać ten samochód do mojego użytkowania. Niewykluczone, że będę jeździła tym samochodem za granicę w celach prywatnych. Czy dla zabezpieczenia się przed ewentualnymi problemami natury prawno-administracyjnej wskazane byłoby zawarcie między nami np. umowy użyczenia samochodu osobowego i w jakiej formie powinna być ona zawarta (pisemnej, notarialnej)? A może korzystniejsze w tym wypadku byłoby udzielenie mi pełnomocnictwa do dysponowania samochodem i jego ewentualnej sprzedaży na jego życzenie?

 • Pełnomocnik ustanowiony bez formy pisemnej

  Nieżyjący właściciel sprzedał przed śmiercią osobie trzeciej samochód w drodze umowy pisemnej. Umowa została sporządzona przez pełnomocnika nieżyjącego właściciela-sprzedawcy. Pełnomocnik został ustanowiony ustnie przez właściciela-sprzedawcę. Jak należy formalnie sfinalizować przejęcie samochodu na własność, włącznie z zarejestrowaniem?

 • Pełnomocnictwo

  Do czego upoważnia pełnomocnictwo?

 • Pełnomocnictwo procesowe

  Do czego upoważnia pełnomocnictwo procesowe?

 • Pełnomocnictwo

  Na czym polega udzielenie pełnomocnictwa?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane