Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

rozstrój nerwowy przez działania firmy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Czy da się udowodnić komuś, np. jakiejś instytucji albo firmie, że ich działania doprowadziły kogoś do rozstroju nerwowego i do poważnej choroby? i kto wtedy będzie za to odpowiadał? ktoś ma jakieś pomysły?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Kwalifikacja zachowania sprawcy przestępstwa

  Czy czyn zabroniony karą jakim jest nagłe spychanie ofiary ze stromych schodów przez przestępcę 2-krotnie, raz z upadkiem ze stromych schodów na szczęście z lekkimi obrażeniami, drugi raz bez upadku w dół kwalifikuje się do założenia sprawy z oskarżenia publicznego czy z oskarżenia prywatnego? W/W osoba-przestępca ma już dwie toczące się sprawy w sądzie, tzn. z oskarżenia publicznego i oskarżenia prywatnego.

 • Wywołanie rozstroju zdrowia u osoby fizycznej

  Jakie obowiązki wynikające z przepisów Kodeksu cywilnego ciążą na osobie, która wywołała rozstrój zdrowia u innej osoby fizycznej?

 • Udowodnienie pobicia

  Zostałem pobity przez znane mi osoby. Czy wystarczą jedynie moje zeznania aby te osoby poniosły karę. zakładam, że się wszystkiego wyprą. Co im grozi?

 • Czy w naszych materiałach informacyjnych możemy podawać firmy w jakich pracowali nasi konsultanci?

  Jesteśmy firmą szkoleniową. Do prowadzenia szkoleń angażujemy (w oparciu o umowy cywilnoprawne) osoby posiadające doświadczenie w konkretnych przedsiębiorstwach. Doświadczenie to wymieniamy w materiałach informacyjnych / reklamowych (podajemy: Pan X przez Y lat doświadczenie zdobywał w firmie A zajmując stanowiska ?? ). Informacje te są zawsze zgodne ze stanem faktycznym. Jedno z wymienionych przedsiębiorstw domaga się abyśmy zaprzestali posługiwania się jego firmą w naszych materiałach. Czy mają do tego prawo?

 • Zgłoszenie się do sprawy oskarżyciela posiłkowego

  Czy do toczącej się sprawy z oskarżenia prywatnego z art. 217 par. 1, 212 par. 1, 216 par. 1 kk może dołączyć się - w międzyczasie poszkodowany świadek w sprawie - członek rodziny, który został pogryziony przez zwierzę oskarżonego i poniósł szkody materialne, zdrowotne - ryzyko choroby śmiertelnej, rozstrój nerwowy? Jeśli tak, to na jakich zasadach? Czy musi osobno wnieść pozew z powództwa cywilnego o ukaranie i odszkodowanie?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane