Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy trzeba się rozliczać z niskich dochodów?

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • W roku ubiegłym pracowałem jedynie za granicą no i tam się rozliczyłem z podatku.

    Od końca sierpnia zacząłem uczyć się inwestowania na giełdzie małymi kwotami i w otrzymanym picie 8t w polu 57 (dochód) wyszło mi niecałe 250 złotych...



    Za granicą w pracy przybywałem około pół roku, kwota zarobku była niewielka bo mieszkałem u rodziny i opiewała na niecałe 3000 zł.



    Czy muszę się rozliczać przez PIT czy skoro nie mam wysokich dochodów to nie trzeba?

    Odpowiedz Cytuj
  • Nie ważne, ile zarobiłeś, Pit trzeba wypełnić. Podatku Ci nie naliczą, bo nie przekroczyłeś progu podatkowego.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Rozliczenie wspólne z małoletnim dzieckiem

    Ja pracuje, żona nie, córka 17 letnia uczy się w szkole handlowej (od września 2004 roku) jako pracownik młodociany. Czy możemy rozliczać się z córką i czy córka w ogóle ma się rozliczać?

  • Rozliczenie wspólne małżonków

    Jedno z małżonków w roku 2006 nie uzyskało żadnych dochodów. Czy w tej sytuacji mogą rozliczyć się wspólnie?

  • Obowiązek składania zeznania rocznego

    Czy osoba, która osiągnęła pełnoletność i nadal się uczy, musi składać roczne rozliczenie do Urzędu Skarbowego pomimo, że nie ma dochodów?

  • Dochód z najmu nieruchomości wspólnej

    Cztery rodziny są współwłaścicielami zabudowanej nieruchomości w częściach ułamkowych (nie wydzielonych geodezyjnie). Na terenie naszej nieruchomości znajduje się garaż, który chcemy wynająć osobie nie będącej współwłaścicielem, a dochód z wynajmu przeznaczyć na cele remontowe. Jak mamy rozliczać się z tego dochodu z urzędem skarbowym?

  • Dochód z pracy w Irlandii i najmu w Polsce

    Osoba mająca miejsce zamieszkania w Polsce osiąga wyłącznie dochody z pracy najemnej w Irlandii i zamierza w przyszłości wynajmować lokale w Polsce. Czy dobrze rozumiem, że jeżeli wybierze opodatkowanie ryczałtem przychodu z najmu, to przychód ten nie będzie się łączył z przychodem uzyskanym w Irlandii. Ma tutaj zastosowanie metoda wyłączenia z progresją i w związku z tym przychodów uzyskiwanych w Irlandii nie trzeba będzie w ogóle uwzględniać w polskim rozliczeniu rocznym i w Polsce trzeba będzie złożyć jedynie PIT-28 i rozliczyć się z przychodu z najmu. Czy moja interpretacja jest właściwa?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane