Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

podatek od sprzedaży nieruchomości po spadku

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam,
    planujemy z żoną sprzedać mieszkanie teściowej i wspólnie z nią (między innymi za sprzedaż jej mieszkania) wybudować dom. Dom miałby być wybudowany na naszej działce.
    Problem w tym, że niedawno zmarł teść - byli rozwiedzeni (nie było podziału majątku) a po jego śmierci jego połowę mieszkania otrzymała teściowa (przy podziale spadku za decyzją wszystkich spadkobierców)
    Pytanie brzmi:
    czy gdy teściowa sprzeda swoje mieszkanie, a otrzymane pieniądze 'wpompuje' w budowę naszego domu (w którym sama zresztą będzie mieszkać) - Czy będzie musiała zapłacić podatek od sprzedaży nieruchomości? - zakładając że od chwili sprzedaży mieszkania zdążymy wybudować dom w dwa lata.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane