Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Termin płatności w fakturze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • -
    Wysłany: 2004-02-11 00:00:00

    Czy termin płatności w fakturze może przypadać na niedzielę czy inny dzień wolny od pracy?Jeśli firma wystawiająca fakturę nie pracuje w soboty, to czy na sobotę może wystawić termin płatności? Ktoś mi powiedział, że tak właśnie jest, że termin płatności musi być wynaczony w dniu, w którym pracuje firma wystawiająca fakturę. Wydaje się mnie to troche dziwne. Czy tak jest naprawdę? Jesli tak, to czy wiecie może z jakiego dokumentu to wynika? Proszę, pomóżcie! Będę wdzięczna za informacje.

    (guido)

    Odpowiedz Cytuj
  • szymon
    Wysłany: 2004-02-12 08:42:08

    tyle co wiem termin zapłaty faktury może przypadać na dzień wolny od pracy, często tak jest jak ktoś wystawia faktury komputerowo i ma w opcjach ma ustawione termin płatności np. 14 dni i powiedzmy ten 14 dzień przypada w wolny dzień. Niemniej jednak zapłata bez żadnych skutkówpowinna nastąpić w 1-szy dzień roboczy po tym terminie. pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • janstefan@o2.pl
    Wysłany: 2007-08-27 08:52:01

    Jeżeli termin płatności przypada w sobotę lub w niedzielę czy w tedy są naliczane odsedki.
    Odpowiedz Cytuj
  • sebulba
    Wysłany: 2007-10-29 16:55:48

    Jeśli dzień wyznaczony jako termin płatności przypada w dzień wolny od pracy, terminem płatności staje się pierwszy dzień roboczy przypadający bezpośrednio po dniu wolnym. Wystawiając fakturę, przedsiębiorca zwykle automatycznie narzuca np 7-dniowy lub 14-dniowy termin płatności, który może wypaść w dzien wolny. Podobnie jest przy płatnościach podatkowych - jeśli płatnosc Vat 25-go każdego m-ca przypada w niedzielę, dniem płatności staje się poniedziałek, jeśli jest roboczy itp. Nie oszukujmy się jednak, że termin płatności w przypadku firm cokolwiek znaczy, bo mało kto z kontrahentów go przestrzega. Zwykle jak "ma" to płaci..
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane