Różnice między umową a fakturą

Pytanie:

Chcę wystawić noty odsetkowe do faktur. Jeżeli faktura dotyczy prac wykonanych zgodnie z umową i np. na fakturze jest podany termin 14 dni przelewu (faktura jest podpisana przez klienta), natomiast zgodnie z umową klient miał 21 dni przelewu, to odsetki mam liczyć od przekroczenia 14 czy 21 dni? Podpisanie faktury jest jednocześnie akceptacją warunków płatności?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Wiążące są postanowienia umowy. Skoro w umowie termin płatności został wskazany jako 21 dni, to taki jest obowiązujący. Nadto należy stwierdzić, iż faktura powinna być zgodna z postanowieniami umowy. W przedstawionym stanie faktycznym odsetki powinny być więc naliczane po 21 dniach.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

  • 15.12.2017

    Znaczenie preambuły w umowie

    W stosunkach umownych zawieranych między stronami można się spotkać z praktyką formułowania preambuły, która jest swego rodzaju „wstępem” do umowy. Niejednokrotnie zdarza się (...)

  • 14.2.2019

    Umowa między Polską a Białorusią o zabezpieczeniu społecznym podpisana

    13 lutego 2019 r., w Warszawie, została podpisała umowa między Polską a Białorusią o zabezpieczeniu społecznym. Ze strony polskiej umowę podpisał Pan Marcin Zieleniecki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie (...)

  • 27.9.2017

    Umowa dożywocia - Na czym polega? Jak zawrzeć umowę dożywocia?

    Nasze społeczeństwo starzeje się w tempie podobnym do istniejącego w krajach wysoko rozwiniętych. Każdego roku mniej osób pracuje na emerytury coraz większej rzeszy osób nieaktywnych (...)

  • 16.9.2018

    Mail z fakturą z ZUS?

    Uwaga na fałszywe e-maile na temat rozliczenia rocznego i pliku JPK lub z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej rzekomo przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

  • 19.7.2019

    Umowa zrzeczenia się dziedziczenia

    Umowa zrzeczenia się dziedziczenia jest uregulowana w art. 1048-1050 kodeksu cywilnego. Jest ona jedyną dopuszczalną przez polski system prawny umową o spadek po osobie żyjącej.