e-prawnik.pl Porady prawne

Pozostałe

8 Artykułów


43 Informacji


363 Pytań i odpowiedzi


127 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Prawa komornika sądowego do informacji o dłużniku

  "Organ prowadzący egzekucję (komornik sądowy) ma prawo zasięgać informacji w różnych instytucjach administracyjnych w sprawie danych dłużnika (np. meldunkowych) wobec którego toczy się postępowanie egzekucyjne. Czy komornik sądowy (...)"

  Prawa komornika sądowego do informacji o dłużniku
 • Immisje

  "Mój sąsiad zasadził sobie cztery drzewa nie owocowe - olszyny. Drzewa te, stoją praktycznie w granicy z moją działką. W trakcie próby rozmowy i wycięcia tych drzew rozpętało sie piekło. Sąsiad straszy sądem. W jaki sposób (...)"

  Immisje
 • Oświadczenie woli składane drogą elektroniczną

  "Jestem zarządcą nieruchomości. Mój kontakt z właścicielami zarządzanych nieruchomości odbywa się zazwyczaj poprzez e-mail oraz telefon. Właściciele jednego z budynków między sobą również kontaktują się w ten sam sposób. (...)"

  Oświadczenie woli składane drogą elektroniczną
 • Skierowanie na przymusowe leczenie alkoholowe

  "Moja 50-paro letnia córka jest uzależniona od alkoholu. Do tej pory się nie leczyła i nie chce podjąć dobrowolnie leczenia. Utrzymuje się ze świadczenia rentowego, choć jego kwotę przeznacza na alkohol. Ja jestem starszym człowiekiem (...)"

  Skierowanie na przymusowe leczenie alkoholowe
 • Zmiana opiekuna prawnego

  "W ubiegłym roku w lipcu sąd orzekł, iż nie zmieni opiekuna prawnego osoby ubezwłasnowolnionej. Postępowanie o zmianę opiekuna prawnego sąd wszczął z urzędu. Czy jeśli moim zdaniem zaistniały teraz przesłanki do zmiany opiekuna, mogę w tak (...)"

  Zmiana opiekuna prawnego
 • Odszkodowanie za pobicie

  "Czy można ubiegać się odszkodowanie za pobicie? Koleżanka jechała autobusem do pracy. Została uderzona pięścią w nos (złamanie bez przemieszczenia) przez jedną z kilku dość śmiało poczynających sobie w tym autobusie osób. Koleżanka (...)"

  Odszkodowanie za pobicie