Bieg przedawnienia płatności z faktury

Pytanie:

"Czy termin przedawnienia roszczenia za świadczone usługi telekomunikacyjne liczy się od daty wystawienia faktury, czy terminu zapłaty określonego w fakturze?"

Odpowiedź prawnika: Bieg przedawnienia płatności z faktury

Zgodnie z podstawowymi regulacjami dotyczącymi instytucji przedawnienia roszczeń majątkowych, bieg terminu przedawnienia rozpoczyna się od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne. W przypadku, o którym mowa w pytaniu, roszczenie staje się wymagalne z chwilą upływu terminu płatności. Tak więc w niniejszym przypadku termin przedawnienia rozpocznie się od dnia określonego na fakturze, w którym upływa termin zapłaty.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Jacek 2009-10-27 15:06:16

    Jaki jest termin przedawnienia faktury. Czy faktura wystawiona w dniu 27-06-2009 z terminem zapłaty 26-08-2009 może być uznana za przedawnioną?


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika