Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

badania okresowe a dzień wolny

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam!
  Chciałem zapytać o taką sytuacje która mnie spotkała ostatnio w firmie na temat badań okresowych, a więc minął mi termin zdolności do pracy i zostałem wysłany na badania w dniu pracy, lecz firma która świadczy opiekę medyczną nie miała terminów w danym dniu i zostałem umówiony na następny dzień. Kierownik poinformował mnie że nie mam zdolności i nie mogę pracować a także nie przysługuje mi żaden typ urlopu, nawet bezpłatny. Wpisał mi w grafiku dwa dni nawet z tym dniem w którym miałem wykonać badania, iż jest to nieobecność nieusprawiedliwiona. Nawet nie uwzględnił że pracowałem 3 godz. w pierwszym dniu. I teraz pozostaje pytanie czy było to uzasadnione, skoro skierowanie od kierownika otrzymałem po terminie i nie mam wpływu na termin badań. Przecież w świadectwie pracy będe miał notatke o tych dwóch dniach bez komentarza o co chodziło.
  Proszę o jakąś poradę prawną bo chyba firma zachowała się niewporządku co do mnie.

  Odpowiedz Cytuj
 • Proszę udać się z tym tematem do Państwowej Inspekcji Pracy. Tam otrzyma Pan bezpłatnie porady z zakresu prawa pracy. Nie musi Pan podawać szczegółów dotyczących pracodawcy, jeśli nie chce Pan, żeby PIP przeprowadził kontrolę lub wręcz przeciwnie podać dane pracodawcy i złożyć wniosek o przeprowadzenie kontroli. PIP zbada sprawę przy okazji "rutynowej" kontroli, w taki sposób, żeby pracodawca nie mógł się domyśleć, kto i na co się poskarżył. Przykładowo jeśli Pan się poskarży inspektor przyjdzie do firmy, żeby zbadać kwestie związane z BHP, a przy okazji przewietrzy kwestie urlopów, ewidencji czasu pracy i inne zagadnienia, które podlegają kontroli PIP i przy tej okazji "całkiem przypadkiem" natknie się na Pan sprawę.
 • Reklama

 • dziękuje za porade
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane