Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ile dni po urodzeniu bliżniąt-urlo macierzyński 2011

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam
    Mam pytanie jakie prawa przysługują matce na urlopie wychowawczym i ile dni przysługuje matce po urodzeniu bliźniąt?Z góry dziękuję za pomoc

Odpowiedz Cytuj
  • W 2011 roku urlop macierzyński przysługujący po urodzeniu jednego dziecka to 20 tygodni. W przypadku urodzenia bliźniąt przysługuje 31 tygodni; w przypadku każdego kolejnego dziecka dolicza się 2 tygodnie (do 37 tygodni po urodzeniu pięciorga lub więcej dzieci).
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:

• Prawo do urlopu wychowawczego

Jestem w ciąży w 4 miesiącu i mam zawartą umowę o pracę na czas określony. Jak rozumiem pracodawca nie może wypowiedzieć mi umowy do czasu porodu. Po urodzeniu dziecka przysługuje mi również urlop macierzyński. Czy przysługuje mi również prawo do urlopu wychowawczego, a jeżeli tak to na jakich warunkach? Co w przypadku, gdy pracodawca nie przedłuży mi umowy po zakończeniu urlopu macierzyńskiego?

• Zasiłek macierzyński dla kobiet-przedsiębiorców

Prowadzę jednoosobowo działalność gospodarczą. Czy w przypadku macierzyństwa przysługuje mi urlop macierzyński? Czy muszę go wziąć czy mogę? W przypadku gdy przebywałabym na urlopie macierzyńskim: mogę pracować na podstawie umów zleceń czy nie? Kogo powinnam informować o urodzeniu dziecka? ZUS? Urząd Skarbowy? Czy w przypadku gdy jestem na zwolnieniu będąc w ciąży - ZUS wypłaca mi jakieś pieniądze? I czy będąc na zwolnieniu mogę mimo to pracować np. w domu?

• Urlop wypoczynkowy młodocianego

Od 1 lipca 2010 roku zatrudniam pracownika młodocianego do nauki zawodu. Ile i od kiedy przysługuje mu urlopu w 2010 roku, a ile w 2011 roku?

• Zmiana zatrudnienia a zasiłek macierzyński

Moja żona jest w trakcie urlopu macierzyńskiego, który kończy się 31 sierpnia. W tym dniu wygasa bowiem jej umowa o pracę. Jednak okres pobierania zasiłku macierzyńskiego ma trwać do 23 września. Czy w trakcie tych 23 dni może podjąć jakąś nową pracę?

• Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

Pracownica kończy urlop macierzyński 6 czerwca 2007 roku. Ma urlop zaległy za 2006r. Pracownica chciałaby rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem stron z dniem 07.06.2007r. Chcę przychylić się do jej prośby. Czy będzie to zgodne z prawem? Za ile dni 2007roku muszę wypłacić ekwiwalent za urlop wypoczynkowy czy proporcjonalnie za 13 dni, czy też za cały rok 26 dni?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane