Zmiana zatrudnienia a zasiłek macierzyński

Pytanie:

"Moja żona jest w trakcie urlopu macierzyńskiego, który kończy się 31 sierpnia. W tym dniu wygasa bowiem jej umowa o pracę. Jednak okres pobierania zasiłku macierzyńskiego ma trwać do 23 września. Czy w trakcie tych 23 dni może podjąć jakąś nową pracę?"

Odpowiedź prawnika: Zmiana zatrudnienia a zasiłek macierzyński

Przebywając na urlopie macierzyńskim Pana żona miała status pracownika i otrzymywała zasiłek macierzyński. Nie ma przeszkód, aby w trakcie urlopu macierzyńskiego zmienić pracodawcę.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • inka 2021-05-07 18:21:02

    znalazlam, przeczytalam, zrozumialam;dziekuje.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika