Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Urlop macierzyński - umowa zlecenie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, od 26 marca 2018r jestem zatrudniona w firmie X na umowę zlecenie na której odprowadzam dobrowolną składkę chorobową. Wcześniej pół roku pracowałam na umowę o pracę, więc mam ciągłość opłacanych składek.

    Zaszłam w ciążę i umowę mam do końca lipca 2018r. Obecnie zaczął się 9 tydz ciąży. Pracodawca nie chce mi przedłużyć umowy do dnia porodu (mimo że nic nie będzie go to kosztowało).

    Moje pytanie jeśli na koniec lipca pójdę na chorobowe już do końca ciąży to dostanę z ZUS zasiłek macierzyński czy nie będzie mi się należał?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane