Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

po jakim czasie przedawnienie za jazde bez biletu???

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • jak w tytule?

    Odpowiedz Cytuj
  • arnoldos
    Wysłany: 2007-06-10 18:21:04

    art.778 kodeksu cywilnego : po roku się takie coś przedawnia. Ale nie myśl, że firma windykacyjna o tym nie wie :P Pracownicy takich firm są świetnie zorientowani w takich aspektach . Przedawnienie nie sprawi jednak, że nie będziesz dostawała wezwań, telefonów. Oprócz norm prawnych istnieją jeszcze normy społeczne. Jedną z takich norm jest jazda z ważnym biletem.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Przedawnienie mandatu MPK

    Czy termin przedawnienia 3 lat dotyczy także opłaty karnej z tytułu jazdy bez biletu MPK, jeśli tak to jakie kroki należy powziąć, aby sprawę przedawnić?

  • Legitymacja na przejazdy ulgowe

    Czy w sytuacji, gdy ucząca się córka podróżowała PKP na podstawie ulgowego biletu bez ważnej legitymacji szkolnej, konduktor ma prawo wypisać mandat karny? Czy wystarczy dopłata do biletu normalnego? Dodam, że córka nadal się uczy, a brak stempla w jej legitymacji wynikał z przeoczenienia. W konkretnej sytuacji córka proponowała dopłatę natomiat konduktor wypisał madat.

  • Przedawnienie roszczeń cywilnoprawnych

    Po jakim czasie w sprawach cywilnych następuje przedawnienie roszczeń o należności? Sprawa dotyczy pokrycia kosztów zatrzymania autobusu przez kontrolerów.

  • Przedawnienie upoważnienia zastępczego

    Po jakim czasie ulega przedawnieniu upoważnienie do wykonania czynności na koszt dłużnika potwierdzone wyrokiem sądowym?

  • Zwrot kosztów za dojazd do pracy policjanta

    Na jakiej podstawie zwracane są koszty dojazdu do pracy policjanta?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane