Przedawnienie upoważnienia zastępczego

Pytanie:

Po jakim czasie ulega przedawnieniu upoważnienie do wykonania czynności na koszt dłużnika potwierdzone wyrokiem sądowym?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Sądowne upoważnienie do wykonania czynności na koszt dłuznika, wydane na podstawie art. 480 par. 1 kodeksu cywilnego ulega przedawnieniu, podobnie jak inne roszczenia stwierdzone prawomocnym orzeczeniem sądu, po upływie 10 lat.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: