Przedawnienie roszczeń cywilnoprawnych

Pytanie:

"Po jakim czasie w sprawach cywilnych następuje przedawnienie roszczeń o należności? Sprawa dotyczy pokrycia kosztów zatrzymania autobusu przez kontrolerów. "

Odpowiedź prawnika: Przedawnienie roszczeń cywilnoprawnych

Przedawnienie roszczeń w prawie cywilnym uzależnione jest od rodzaju roszczenia. Roszczenia majątkowe przedawniają się z upływem 10 lat od dnia ich wymagalności, jednak roszczenia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz roszczenia o świadczenia okresowe przedawniają się z upływem lat trzech od dnia ich wymagalności.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika