Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

MAM OBYWATELSTWO NIEMIECKIE !!!!! I CO DALEJ?????!!!!!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Od kilku miesięcy posiadam potwierdzenie obywatelstwa niemieckiego. W moim przypadku czas oczekiwania trwał aż 6 lat - zapewne z powodu tego iż w tamtym czasie liczba osób które składała wnioski to bagatela +/- 70 000 osób. Po otrzymaniu potwierdzenia wspólnie z żoną podjęliśmy decyzję o osiedleniu się w Niemczech. Jednak nasz entuzjazm został lekko zachwiany. Okazuję sie bowiem, że osiedlenie się nie jest takie proste mimo posiadania obywatelstwa ( oczywiście mam paszport niemiecki jak równiez moja 3 letnia córeczka).W moim przekonaniu osoby takie jak ja są raczej nie przychylnie traktowane przez urzędników niemieckich. Oczywiście swiadomy jestem swobody interpretacji przepisów prawa przez urzędników niemieckich w niektórych landach, ale jak się okazuje Niemiec to niezawsze jest Niemiec. Do tego dochodzą zupełnie sprzeczne informacje serwowane w konsulatach niemieckich w polsce ( kontaktowałem się min. z Konsulatem Gen. we Wrocławiu czy Ambasadą w Warszawie. Na potwierdzenie zapraszam na stronę sozpol-u gdzie również są informację na ten temat zawarte. Czy ktoś doswiadczył podobnie jak ja i jak rozwiązał te kwestie?? Pozdrawiam!

  Odpowiedz Cytuj
 • bogusiaimariusz
  Wysłany: 2008-06-06 13:36:41

  Szanowni Państwo prosimy o pomoc w sprawie nieco zawiklanej mianowicie : ja jestem polakiem moja zona jest pochodzenia polskiego ale mieszkala w kanadzie blisko 40 lat teraz przyjechala do polski .jej rodzice juz nie zyją, matka byla polka a ojciec niemcem w zwiazku z tym ze ojciec byl niemcem zlozylismy papiery o stwierdzenie obywatelstwa zony po ojcu niemcu w chwili obecnej czekamy na papiery niemieckie ok 3 miesiace temu zlozylismy papiery w zwiazku z tym mamy pytanie czy sie da zaltwic mieszkanie socjalne w niemczech przed oficjalnym stwierdzeniem obywatelstwa zony? jesli tak do do kogo mozna sie zglosic w tej sprawie ? nadmieniamy ze cala rodzina ze strony ojca byla niemcami ale juz w chwili obecnej nikt nie zyje. my mamy zolty papier obywatelstwa ojca zony oraz jego niemiecki paszport te papiery zlozylismy do wroclawia skad je przeslali do kolonii . mamy taki problem bo w polsce nie mamy gdzie mieszkac mieszkamy u mojej babci ale jest bardzo ciasno bo mamy tylko jeden pokoj i musimy to mieszkanie opuscic ze wzgledu na sprzeciw mojej rodziny. to znaczy ze tak naprawde nie mamy gdzie mieszkac i dla tego staramy sie o mieszkanie w niemczech w zwiazku z tym mamy pytanie czy istnieja jakies organizacje w niemczech ktore zajmuja sie tego typu sprawami ? nadmieniamy ze oboje z zona slabo znamy niemiecki i nie możemy w tej sprawie rozmawiac bezposrednio z niemcami . oboje w polsce jestesmy bezrobotnymi i mamy trudną sytuacje materialną. prosimy o pomoc gdzie ewenntualnie u kogo mozemy szukac pomocy? Dziekujemy .nasz mail malakowie@gmail.com
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane