Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Przedawnienie mandatu drogowego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • -
    Wysłany: 2003-11-27 00:00:00

    Dnia 16.10.2001 roku otrzymalem mandat za przekroczenie predkosci. Dzis tj. 26.11.2003 otrzymalem wezwanie w sprawie postepowania egzekucyjnego z dzialu egzekucyjnego urzedu skarbowego datowane na 21.11.2003roku. Po jakim czasie mandat drogowy ulega przedawnieniu i jesli sa to dwa lata to czy w powyzszym przypadku mozna o przedawnieniu w ogole mowic?

    (Soli)

    Odpowiedz Cytuj
  • marek
    Wysłany: 2003-11-27 01:08:10

    Nie można. Grzywna nałożona w formie mandatu stanowi dochód Skarbu Panstwa lub jednostek samorządu terytorialnego.Do egzekucji tych należności mają zastosowanie przepisy o egzekucji administracyjnej, konkretnie - ustawa z z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Organ egzekucyjny albo wyegzekwuje należność, albo umorzy postępowanie, (miedzy innymi) gdy nie będzie mógł uzyskac kwoty przewyższającej wydatki. Takie postępowanie może zostać ponownie wszczęte, gdy zostanie ujawniony majątek lub źródła dochodu zobowiązanego przewyższające kwotę wydatków egzekucyjnych.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • HWDP
    Wysłany: 2006-02-10 19:48:04

  • Miro
    Wysłany: 2006-06-11 13:56:56

    JAK SIĘ NIE ZNASZ NIE PISZ GŁUPOT !!! """Mandat karny kredytowany staje się prawomocny w chwili jego pokwitowania jego odbioru przez ukaranego (art. 98 § 2 zd. 2 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia). Orzeczona w ten sposób kara nie podlega wykonaniu po upływie 3 lat od uprawomocnienia się jej orzeczenia (art. 45 § 3 Kodeksu wykroczeń), czyli od momentu podpisania mandatu. Ściąganie grzywny nałożonej w drodze mandatu karnego następuje w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. (art. 100 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia) . Organem egzekucyjnym w wypadku nałożenia mandatu karnego przez Policję jest naczelnik urzędu skarbowego""" CZYLI PO 3 LATACH NIC NIE MOGĄ CI ZROBIĆ !!!
    Odpowiedz Cytuj
  • kasia
    Wysłany: 2009-08-19 21:05:18

    Zgadzam sie z miro!
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane