Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

zgłoszenie interwencji policji

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • mam głośnych sąsiadów którzy co weekend robią imprazy między godz. 23 a 06. mieszkańcy bloku nie wzywają policji ponieważ trzeba podać dane osobu zgłaszajacej inrwencje.. boją się ze imprezująca młodziż się w jakis sposób zemści. Jak sobie poradzić z tym problemem

  Odpowiedz Cytuj
 • 1. Nigdzie nie jest napisane, że zgłaszając interwencję trzeba podać swoje dane - mozna to zrobić anonimowo 2. Nawet podając dane można zastrzec sobie prawo do ich nieujawniania właśnie ze względu na obawy o próbę odewtu ze strony osób co do których podejmowana jest interwencja.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Interwencja funkcjonariuszy Policji

  W jaki sposób uzyskać kopię notatki policyjnej z przeprowadzonej interwencji?

 • Odmowa ścigania przestępstwa

  Byłem świadkiem interwencji do człowieka mocno pobitego. Policja nie zareagowała na zgłoszenie pobitego, że został także okradziony. Pobity zgłosił słownie przestępstwo pobicia, co było skwitowane słowami "dobra dobra idź sobie". Następnie pobity o godzinie 2.00 w nocy udał się sam w kierunku pogotowia w celu oględzin!!! Pobity był całkowicie zakrwawiony i przeszedł szereg zdjęć rentgenowskich czaszki. Zaznaczam, że osoba dokonująca pobicia znajdowała się ciągle przy policji, która przeprowadzała interwencję!!! Był to ochroniarz lokalu, w którym to pobity przebywał. Pobity nie zachowywał się agresywnie, czego byłem świadkiem. Jakie konsekwencje prawne mogą ponieść policjanci lub jakie prawa poszkodowanego zostały złamane, a także jakie prawo złamała policja nie przyjmując zgłoszenia przestępstwa, a także nie udzielając absolutnie żadnej pomocy pobitemu? Osoba dokonująca tego aktu "katowania" jest spokrewniona z policją (brat policjanta pracującego w interwencji).

 • Uprawnienia policji w przypadku utrudniania rodzicowi kontaktów z dzieckiem

  Czy wzywanie policji w przypadku utrudniania kontaktów z dzieckiem jest uzasadnione, czy policja może nakazać wydanie dziecka?

 • Przeniesienie funkcjonariusza Policji do innej miejscowości

  Kto jest właściwy do przeniesienia funkcjonariusza Policji do innej miejscowości?

 • Ukrywanie osoby poszukiwanej jako zaginionej

  Jeżeli ktokolwiek ukrywa osobę zgłoszoną jako zaginioną i o tym wie, (jeżeli mogę to udowodnić) to jaką odpowiedzialność może ponieść przed sądem karnym?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane