e-prawnik.pl Porady prawne

Interwencja funkcjonariuszy Policji

Pytanie:

W jaki sposób uzyskać kopię notatki policyjnej z przeprowadzonej interwencji?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Interwencja funkcjonariuszy Policji

3.8.2005

Podczas przeprowadzania określonych czynności przez funkcjonariuszy Policji np. interwencji sporządzane są z dokonanych czynności notatki. Zapisywane są one w rejestrach elektronicznych lub w rejestrach prowadzonych w sposób tradycyjny.

Po taką kopię można sie zwrócić komendanta właściwej jednostki policji. Policja nie ma obowiązku udostępniać takich notatek. Jeśli taka notatka ma być wykorzystana w postępowaniu karnym, wtedy kwestie zaznajamiania sie z dowodami regulują przepisy kodeksu postępowania karnego. Pieczę nad udostępnianiem takich informacji ma w postępowaniu przygotowawczym prokurator, a w sądowym sąd.

Strona zainteresowana, w której imieniu sporządzono notatkę i przeprowadzono interwencję powinna być zawiadomiona o jej wyniku. Wymaga tego zasada informacji.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Re: Interwencja funkcjonariuszy Policji

Agnieszka

5.1.2017 15:35:27

Re: Interwencja funkcjonariuszy Policji

Witam czy Policja wyda mi informacje z interwencji którą miałem dotyczyła gróżb karalnych i naruszenia nietykalności przez sąsiada . Czy jak się zwrócę wyslą mi taką notatkę do domu z dokładnym opisem i datą godziną wezwania. Proszę o odpowiedz bo nie wiem czy warto tam pisać do KPP

Re: Interwencja funkcjonariuszy Policji

arni

2.5.2012 9:47:51

Re: Interwencja funkcjonariuszy Policji

a co w sytuacji gdy interwencja dotyczy zdarzenia , ktore nie było czynem karalnym- uszkodzenie ciała w wyniku zdarzenia na warsztacie ( pogotowie wezwało na miejsce patrol policji)a ubezpieczyciel żąda takiej notatki w celu likwidacji szkody

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ