Interwencja funkcjonariuszy Policji

Pytanie:

"W jaki sposób uzyskać kopię notatki policyjnej z przeprowadzonej interwencji?"

Odpowiedź prawnika: Interwencja funkcjonariuszy Policji

Podczas przeprowadzania określonych czynności przez funkcjonariuszy Policji np. interwencji sporządzane są z dokonanych czynności notatki. Zapisywane są one w rejestrach elektronicznych lub w rejestrach prowadzonych w sposób tradycyjny.

Po taką kopię można sie zwrócić komendanta właściwej jednostki policji. Policja nie ma obowiązku udostępniać takich notatek. Jeśli taka notatka ma być wykorzystana w postępowaniu karnym, wtedy kwestie zaznajamiania sie z dowodami regulują przepisy kodeksu postępowania karnego. Pieczę nad udostępnianiem takich informacji ma w postępowaniu przygotowawczym prokurator, a w sądowym sąd.

Strona zainteresowana, w której imieniu sporządzono notatkę i przeprowadzono interwencję powinna być zawiadomiona o jej wyniku. Wymaga tego zasada informacji.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Agnieszka 2019-01-05 15:35:27

    Witam czy Policja wyda mi informacje z interwencji którą miałem dotyczyła gróżb karalnych i naruszenia nietykalności przez sąsiada . Czy jak się zwrócę wyslą mi taką notatkę do domu z dokładnym opisem i datą godziną wezwania. Proszę o odpowiedz bo nie wiem czy warto tam pisać do KPP

  • arni 2014-05-02 09:47:51

    a co w sytuacji gdy interwencja dotyczy zdarzenia , ktore nie było czynem karalnym- uszkodzenie ciała w wyniku zdarzenia na warsztacie ( pogotowie wezwało na miejsce patrol policji)a ubezpieczyciel żąda takiej notatki w celu likwidacji szkody


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika