e-prawnik.pl Porady prawne

Przeniesienie funkcjonariusza Policji do innej miejscowości

Pytanie:

Kto jest właściwy do przeniesienia funkcjonariusza Policji do innej miejscowości?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Przeniesienie funkcjonariusza Policji do innej miejscowości

Na podstawie art. 36 ustawyo Policji do przenoszenia lub delegowania policjanta właściwi są: Komendant Główny Policji na obszarze całego państwa, komendant wojewódzki Policji na obszarze właściwego województwa, komendant powiatowy (miejski) Policji na obszarze właściwego powiatu (miasta). Jeżeli przeniesienie między województwami następuje w związku z porozumieniem zainteresowanych przełożonych i policjanta, przeniesienia dokonuje komendant wojewódzki Policji, właściwy dla województwa, w którym policjant ma pełnić służbę. Czas delegacji nie może przekraczać 6 miesięcy. Komendant Główny Policji w wyjątkowych przypadkach może przedłużyć czas delegacji do 12 miesięcy.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ