Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Problem z firmą wykonującą instalacje grzewczą

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  mam nadzieje że trafiłem do dobrego działu.

  Mój problem:

  Frima X która wykonywała mi instalację C.O. i C.W. w nowo wybudowanym budynku.
  1) Mam moim zdaniem błednie wykonany daszek z komina (przy wiatrach zrywa mi daszek którego muszę szukać po sąsiadach) a wykonawca twierdzi że to jedyna opcja żeby założyć to na moim kominie no chyba że utnie ceramiczny wkłąd kominowy i zakończy to w inny sposób)
  2) tu sprawa jest poważna, oferta instalatora była sporządzona indywidualnie pod nas, jednak po uruchomieniu pieca 30.11.2017 stwierdziłem że zimna woda jest wporządku, jednak ciepła śmierdzi ( zapach zgnitych jajek). Mam 2 letniego syna i żonę w 7 miesiącu ciąży i jestśmy zmuszeni pić tą wodę oraz myć w niej naczynia jak również się myć. Herbata kawa wszystko śmierdzi. Od paru dni wszyscy domownicy skarżą się na mdłości, biegunki i bóle brzucha. Firma która wykonywała oferte i instalację twierdzi że to woda dostarczana przez wodociągi jest zanieczyszczona i w reakcji w zasobniku z anodą magnezową daje taki efekt. Jako rozwiązanie podają mi usunięcie anody ( zo oznacza utratę gwarancji) lub kupno anody tytanowej ( dodatkowy koszt 1500zł) - oczywiście pytanie czy cokolwiek to pomoże. Dodatkowo nie chcą przyjechać sprawdzić powodu mojej skargi tylko całość chcą rozwiązywać telefonicznie.

  Proszę o pomoc jakie mam wyjścia z danej sytuacji, jakie podejmować kolejne kroki. czy mam prawo żądać od tej firmy odszkodowania za narażenie zdrowia lub braku dostępu do wody ?

  Dziękuję bardzo i pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane