Tytułowanie się właściciela firmy

Pytanie:

"Jak powinna tytułować się osoba prowadząca działalność fizyczną, która zatrudnia wielu pracowników? Teoretycznie jest właścicielem przedsiębiorstwa, ale określenie "właściciel" brzmi raczej nieprofesjonalnie w prowadzonych interesach i w kontaktach z pracownikami. Jak zatem powinna tytułować się taka osoba, chociażby na wizytówkach?"

Odpowiedź prawnika: Tytułowanie się właściciela firmy

W przedstawionym problemie chodzi zapewne o prowadzenie działalności gospodarczej, nie fizycznej. Podmiot, który prowadzi taką działalność w kontaktach z innymi przedsiębiorcami powinien posługiwać się firmą swego przedsiębiorstwa. Jeżeli natomiast chodzi już o samo tytułowanie swojego stanowiska w firmie to problem poruszony w pytaniu ustanowi kwestię pozaprawną, nie jest regulowany przepisami prawa. Osoba taka może tytułować się określeniem wskazującym na stanowisko kierownicze jak np. kierownik, dyrektor, prezes.


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika