Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Allegro - kupujący nie zapłacił

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.
  Niecały miesiąc temu wystawiłam poprzez allegro na aukcji przedmiot. Aukcja dobiegła końca 20.02.17 i osiągnęła cenę 130 zł. Często kupuję przez serwis, czasami coś sprzedaję. Sprawdzając maile byłam przekonana, że kupujący zapłacił i następnego dnia wysłałam towar. Dopiero po paru dniach zorientowałam się, że kupujący jednak nie zapłacił, a po numerze przesyłki wiem, że towar odebrał. Wielokrotnie kontaktowałam się telefonicznie i poprzez maila, aby dokonał zapłaty ewentualnie, aby odesłał towar. Tylko raz odpowiedział, twierdząc że zapłacił i to jakaś pomyłka, ale na pytanie kiedy dokonał wpłaty już nie odpowiedział. Telefon odbiera w tej chwili automatyczna sekretarka. Oczywiście miałam stały kontakt z allegro, które wysłało 3 upomnienia o zapłatę do kupującego.
  I co teraz w takiej sytuacji ja mam zrobić? Myślałam, aby to zgłosić na policję albo złożyć pozew o zapłatę, ale jedynym moim dowodem jest w zasadzie kwit z poczty o wysłanej paczce, nie mam pokwitowania odbioru. Wiem, że paczka została odebrana, bo sprawdzałam w internecie. Mogłabym odpuścić, bo to tylko 130 zł i nie chodzi mi o pieniądze, a o sam fakt. Ta sprawa nie daje mi spokoju i mnie po prostu męczy, czuję że muszę coś z tym zrobić, aby ta osoba nie czuła się bezkarnie. Źle zrobiłam wysyłając towar, ale w chwili zakończenia aukcji kupujący i ja zawarliśmy umowę i żadne z nas od niej nie odstąpiło i obie strony są zobowiązane. Ja się z umowy wywiązałam.

  Odpowiedz Cytuj
 • Magda
  Wysłany: 2017-06-03 10:26:35

  Witam. Mam identyczną sytuacje? Czy sprawa u Pani się w jakiś sposób rozwiązała?
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane