Uzgodnienie ceny towaru

Pytanie:

"Jeżeli zostało złożone zamówienie w sklepie internetowym, to czy sklep może zmienić cenę towaru (jeżeli kupujący nie wyrazi na to zgody)? Jaką możliwość wyegzekwowania swoich praw ma kupujący?"

Odpowiedź prawnika: Uzgodnienie ceny towaru

Zamawiając odpowiednią pozycję w sklepie internetowym kupujący zgadza się na cenę proponowaną przez sprzedającego. Jeżeli zamówiono konkretną pozycję za konkretną cenę, kupujący zobowiązany jest zapłacić umówioną cenę, czyli taką, na jaką cena towaru opiewała. W związku z tym zobowiązany jest uiścić tylko tyle, na ile się zgodził. Umowa dochodzi do skutku z chwila jej zawarcia. W przypadku sklepów internetowych zawarcie umowy następuje z chwilą przesłania zamówienia na określony towar. Od tego momentu sprzedawca nie może zmienić warunków umowy, tj. także ceny sprzedaży. Wiąże go bowiem oferta, którą kupujący przyjął. Dlatego też zmiana ceny nie ma żadnego znaczenia dla ważności zobowiązania. Kupujący zobowiązany jest do uiszczenia tylko umówionej ceny, powiększonej ewentualnie o koszty przesyłki, co jednak powinno być wyraźnie w ofercie zaznaczone.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika