e-prawnik.pl Porady prawne

Umowa sprzedaży

57 Artykułów


44 Informacji


408 Pytań i odpowiedzi


109 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Bezpieczna sprzedaż domu

  "Sprzedaję dom, który jest moją własnością za kwotę 990 tys. Podpisałem umowę przedwstępną i dostałem zadatek 15 tys. zł. Na resztę klient ma dostać kredyt bankowy, jesteśmy umówieni na podpisanie ostatecznego aktu notarialnego (...)"

  Bezpieczna sprzedaż domu
 • Prawo pierwokupu a cena sprzedaży

  "Z uwagi na korektę planu miejscowego zmuszeni jesteśmy do kupienia gruntu na współwłasność. Chcemy zabezpieczyć sobie w umowie prawo pierwokupu. Czy do umowy można wprowadzić zapis ustalający cenę, za którą realizowane będzie (...)"

  Prawo pierwokupu a cena sprzedaży
 • Gwarancja a zmiana właściciela rzeczy

  "Nabyłem na rynku wtórnym lokal opisany w akcie notarialnym jako wypoczynkowy (jestem drugim właścicielem). W akcie notarialnym pierwszego nabywcy, developer udzielił gwarancji trwającej 2 lata na przedmioty objęte aktem notarialnym (lokal (...)"

  Gwarancja a zmiana właściciela rzeczy
 • Protokół zdawczo-odbiorczy

  "Kupiłam mieszkanie spółdzielcze własnościowe (umowa w formie aktu notarialnego) i wiem, że w momencie wydania kluczy do lokalu powinien być sporządzony protokół zdawczo-odbiorczy. Co powinien zawierać taki protokół, czy (...)"

  Protokół zdawczo-odbiorczy
 • Zwrot zadatku - niedostarczenie towaru

  "Prowadzę własną działalność gospodarczą - przyjęłam zamówienie na sprowadzenie sypialni z zagranicy w danym kolorze i pod wymiary przez klienta podane. Przyjęłam na sypialnię zadatek w kwocie 500zł. Termin realizacji był do 4 tygodni. (...)"

  Zwrot zadatku - niedostarczenie towaru
 • Okres trwania rękojmi

  "Jaki jest czas działania rękojmi od daty zakupu towaru (nowy samochód)? Wada ujawniła się po upływie roku i 2,5 miesiąca. Sprzedawca twierdzi, że muszę zapłacić za wymianę."

  Okres trwania rękojmi