Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

areszt tymczasowy 2013

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Chcialem sie zapytac na czym dokladnie polega taki areszt tymczsowy oraz jak dlugo on trwa? Najwazniejsze pytanie czy mozna sie widziec wtedy z osoba aresztowana tymczasowo czy konieczna bedzie asysta policji wówczas?

  Odpowiedz Cytuj
 • Tymczasowe aresztowanie, ze względu na swój izolacyjny charakter jest dużo bardziej dotkliwe dla osadzonego, niż pobyt w więzieniu dla skazanych. Aresztowani nie mają, w przeciwieństwie do skazanych, prawa do rozmów telefonicznych i przepustek. Ich korespondencja jest cenzurowana przez organ śledczy, co powoduje niejednokrotnie wielotygodniowe opóźnienia poczty. Widzenia z najbliższymi uzależnione są od zgody prokuratora.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Tymczasowe aresztowanie a status bezrobotnego

  Mojemu partnerowi (ma obywatelstwo polskie i niemieckie) sąd uchylił areszt tymczasowy, zamieniając na dozór policyjny z zakazem wyjazdu z Polski. Czy może on zarejestrować się jako osoba bezrobotna w Polsce?

 • Prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych

  Tymczasowo aresztowanemu Sąd uchylił areszt, zamieniając na dozór. W/w jest obywatelem Polski i Niemiec. Przed zatrzymaniem pracował na stałe w Niemczech. Po aresztowaniu pracodawca skierował go na urlop bezpłatny do czasu wyjaśnienia sprawy. W tym też czasie przestały być opłacane w Niemczech składki z ubezpieczenia zdrowotnego z pensji. Jaki jest jego status w odniesieniu do możliwości korzystania z opieki lekarskiej w Polsce w czasie dozoru? Tutaj nie był objęty dodatkowym ubezpieczeniem ZUS. Czy osobie, której uchylono areszt stosując dozór przysługuje taki sam wymiar opieki lekarskiej jak zatrzymanemu? Jeśli tak to na jakiej podstawie? Czy powinien teraz w Polsce zarejestrować się jako bezrobotny do czasu zakończenia sprawy?

 • Limit stopy procentowej pożyczki w lombardzie

  Osoba fizyczna prowadzi lombard, która udziela pożyczek dla innych osób fizycznych pod zastaw rzeczy. Czy istnieją jakieś ograniczenia dotyczące stopy procentowej udzielanych w ten sposób pożyczek, ile może wynieść całkowity koszt udzielonych pożyczek ?

 • Zabezpieczenie interesów tymczasowo aresztowanego

  Wobec mojego wspólnika zastosowano areszt tymczasowy. Jednak sprawy związane ze spółką wymagają natychmiastowego skontaktowania się z nim. Czy prokurator może odmówić prawa widzenia się z nim, jeśli nie jestem członkiem rodziny? Jeśli tak, to na jakiej podstawie prawnej?

 • Międzyinstancyjny areszt tymczasowy

  Zakończyło się wyrokiem postępowanie przed sądem I instancji. Wyrok jest nieprawomocny. Sąd przyjął, iż w tej sprawie wpłynie apelacja. Ponieważ wobec sprawcy stosowano przez cały czas areszt tymczasowy - sąd I instancji przedłużył ten areszt na czas, kiedy może dojść do uprawomocnienia się wyroku. Wiadomo, że takie aresztowanie międzyinstancyjne ma miejsce, kiedy zapadł wyrok nie mniejszy niż 3 lata pozbawienia wolności. I w tej sprawie taki zapadł. Jakie są podstawy prawne stosowania takiego aresztu międzyinstancyjnego? Czy w trakcie jego trwania można także składać wnioski o jego uchylenie? Czy ten areszt także jest zaliczany w poczet kary? Czy nie, i jest już traktowany jako odbywanie kary?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane