Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

POMÓŻCIE:list gończy (niestawienie się na wezwanie prokuratora)-jak to wygląda?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2004-01-16 00:00:00

  Jak wygląda poszukiwanie człowieka który nie stawia się na wezwanie prokuratora (jest to pierwsze wezwanie w życiu,człowiek nigdy wcześniej nie miał styczności z przestępczością ani prokuraturą) w sprawie o niespłacanie kredytu albo otrzymania kredytu na fałszywe papiery?Czy policja fizycznie go szuka czy po prostu rozsyłąją informacje na kraj i świat?

  (anka)

  Odpowiedz Cytuj
 • szymon
  Wysłany: 2004-01-24 16:48:48

  wszystkie te czynniki co napisałaś, Policja szuka go fizycznie i rozsyła informacje po kraju, a jak jest międzynarodowy list gończy to i na cały świat
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • ten_ryba
  Wysłany: 2005-08-03 21:13:15

  Mozesz tez zostac zatrzymana przez straz graniczna przy przekraczaniu granicy, lub tez przy innych czynnosciach np. kontroli drogowej itp.
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wydanie listu gończego

  Jeżeli sąd wysyła wezwania na rozprawę pod błędne adresy np. mieszkam pod nr 31, a wezwania wysyłane są na moje nazwisko, ale pod nr 46 (takich błędnych wezwań było kilka). I prawdopodobnie dlatego do mnie nie dotarły, Kolejnym krokiem było to, że sąd "puścił" za mną list gończy - czy było to zasadne?

 • Konsekwencje niestawiennictwa w sądzie karnym w charakterze świadka

  Jakie mogą być konsekwencje niestawiennictwa w sądzie karnym w charakterze świadka?

 • Poszukiwanie osoby listem gończym

  Czy osoba, która ma dozór policyjny, jej miejsce pobytu jest znane, może zostać zatrzymana listem gończym wystawionym w innym postępowaniu?

 • List gończy i ekstradycja

  Jeśli zostanie wszczęte dochodzenie przeciwko danej osobie w sprawie oszustwa w postaci wyłudzenia pożyczki, to czy organy ścigania wydadzą list gończy i będą wnioskować o ekstradycję tej osoby, która teraz przebywa w Anglii? Czy zależy to od powagi sprawy?

 • Przedawnienie karalności za przestępstwo

  Mój brat 10 lat temu popełnił przestępstwo polegające na nielegalnym sprowadzeniu samochodów z Niemiec na obszar Polski i ich zarejestrowaniu. Sprawa miała miejsce 10 lat temu. Tak się przestraszył procesu, że wyjechał do Ameryki. Ma tam stały pobyt, status rezydenta, ale jest na polskim paszporcie. Chce odwiedzić rodzinę w Polsce, ale boi się czy nie zatrzymają go na granicy Państwa, bo był poszukiwany listem gończym chyba przez Sąd. Jak legalnie się dowiedzieć i gdzie czy jest poszukiwany, czy to już minęło?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane