Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

posiadanie narkotykow

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • jaka kara grozi za posiadanie niewielkiej ilości marihuany mniej niz pół grama.

  w sumie ćwiartka bo tyle syn kupił ale policjant powiedział ze miałem \"połówke\"...

  Odpowiedz Cytuj
 • 9 grudnia 2011 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wprowadza ona istotną zmianę dotyczącą posiadania narkotyków. Jeżeli przedmiotem posiadania będzie nieznaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych w ilości nieznacznej przeznaczonych na własny użytek, postępowanie wobec sprawcy można będzie umorzyć, już na etapie przed wszczęciem śledztwa lub dochodzenia przez prokuratora.Ustawodawca dotychczas nie pokusił się o sprecyzowania czym jest znaczna i nieznaczna ilość narkotyków pozostawiając tę kwestię do sądom apelacyjnym i Sądowi najwyższemu. Nieznaczna ilość to zazwyczaj kilka porcji, nawet do 9 (tak stwierdził Sąd Apelacyjny w Warszawie).
 • Reklama

 • W przypadku zatrzymania na posiadaniu 0,25 grama marihuany należy wnosić o umorzenie postępowania karnego z powodu znikomej społecznej szkodliwości popełnionego czynu. Przemawia za tym - rodzaj posiadanego narkotyku - marihuana oraz - jego ilość - 0,25 grama a więc mniej niż jedna działka, która wynosi od 0,5 do 1 grama.
 • to glupota wprowadzac lagodnosc w tej kwestii....
 • mieli wprowadzić zmiany z tym związane, ale było to tak kiepsko wprowadzone, że prokurator miał zadecydować o łagodności kary, więc niestety bez zmian w tej sprawie
 • do 3 lat grozi synowi. za to matce za zabicie dziecka zawiasy... sad but true
 • Do nadii32 - tu nie jest miejsce na komentowanie obowiązującego prawa :) Do wiernika - nie mieli wprowadzić zmiany, a zmiany już obowiązują od 9 grudnia 2011 roku, o czym napisałem. Odsyłam do obecnie obowiązującej Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
 • osobiście uważam że dobrze że prawo zostało nieco złagodzone, bo kary które u nas dawano za posaidanie niewielkiej ilosci były czeste, i mniejsze niz niekiedy za pobicia na meczach!!
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.