Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

dodatek mieszkaniowy dla żołnierza

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  Czy żołnierz na kontrakcie może liczyć na dodatek mieszkaniowy, jeżeli wynajmuję mieszkanie z całą rodzina w mieście w którym znajduje się jednostka?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zwrot dodatku mieszkaniowego

  Czy do orzeczenia zwrotu dodatku mieszkaniowego w wyniku podania fałszywych danych we wniosku konieczna jest osobna decyzja administracyjna?

 • Wysokość dodatku mieszkaniowego

  Ile wynosi dodatek mieszkaniowy?

 • Dodatek za pracę w warunkach uciążliwych

  Czy kucharzowi i kelnerowi zatrudnionemu w pubie lub restauracji przysługuje dodatek uciążliwy?

 • Podstawy pobierania dodatku mieszkaniowego

  W naszej małej, 50 - rodzinnej spółdzielni mieszkaniowej doszło do przykrego incydentu. Prezes SM szykanuje jedną z najuboższych rodzin, powiadamiając ZGM, iż owa rodzina nie posiada od dwóch i pół roku prawa do lokalu mieszkalnego, przez co bezprawnie pobierała dodatek mieszkaniowy. W tym okresie czasu matka czworga dzieci kilkakrotnie zwracała się do zarządu SM o nadanie jej członkostwa, ale bez skutku. Natomiast zwracając się o dofinansowanie do czynszu prezes spółdzielni świadomie potwierdzał wniosek o przyznanie dodatku mieszkaniowego owej rodzinie. Przecież doskonale wiedział jaki status prawny posiadają lokatorzy ubiegający się o dodatek mieszkaniowy. Czy w świetle prawa tylko i wyłącznie odpowiedzialność za ten stan ponoszą lokatorzy? Kwota około 6000.00 zł x 2 + odsetki jest ogromną kwotą dla matki z czworgiem dzieci. Co z zarządcą spółdzielni?

 • Złożenie wniosku o dodatek mieszkaniowy

  Czy ktoś z urzędu może wystąpić za najemcę o przyznanie mu dodatku mieszkaniowego, np. komornik (wobec najemcy są orzeczone wyroki sądowe, z których comiesięcznie komornik reguluje po 50 zł, a zadłużenie wynosi ok. 5000 zł). Najemca jest alkoholikiem z rentą niewielką, nie zgłasza się do Sądu, więc nie ma szans by sam napisał wniosek.  

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane