Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ojciec chce wyrzucić mnie z domu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Arek
    Wysłany: 2008-11-26 10:26:28

    Witam
    Przeglądałem wszystkie wątki i znalazłem podobne lecz chciałbym się upewnić i nieco prosić o rozwinięcie.
    Od urodzenia mieszkam w domu mojego ojca, matka niestety zmarła. Ojciec od zawsze starał mi obrzydzić życie a ostatnio kazał się wyprowadzić. Powodem było posiadanie innego zdania niż on. Oczywiście to tylko pretekst bo wydaje mi się że szuka powodu do usunięcia mnie z domu. Chciałbym się dowiedzieć czy ma takie prawo. Proszę też o przykłady jak przestrzec się przed eksmisją. Najczęściej sam płace rachunki i poradzono mi bym to robił przelewem z własnego konta. Wyremontowałem dwa pokoje i planuje dalsze prace. Jak zebrać dowody że zależy mi na tym domu?

    Odpowiedz Cytuj
  • a
    Wysłany: 2009-01-07 15:01:54

    za mało danych, żeby odpowiedzieć na pytanie. Skoro zmarła Pana matka, to powinien Pan dziedziczyć część po matce we własności domu, chyba, że dom był tylko wlasnością ojca. Ale czy to jest na pewno własność, jeżeli tak, to jakie rachunki za dom Pan płaci? Jak Pan napisze jakieś szczegóły, będę mogła coś poradzić. pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • zyczliwy
    Wysłany: 2009-01-21 14:15:44

    Proponuje od siebie i analizy konstytucji a napewno dojdziesz do prawidlowych wnioskow
    Odpowiedz Cytuj
  • fetica
    Wysłany: 2009-03-05 16:13:09

    Mam do Ciebie pytanie trochę z innej beczki - przygotowuję program tv o osobach, które rodzice wyrzucają z domu. Warto o takich sytuacjach rozmawiać. Możesz się do mnie odezwać? Agata, grafit.cynamon@gmail.com
    Odpowiedz Cytuj
  • fortunalex@bblog
    Wysłany: 2009-04-11 06:26:32

    Twoja sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna. Mam nadzieję, że dom nie był własnością odrębną ojca, ale współwłasnością rodziców, wówczas spadek po mamie dzieli się po połowie i ojciec ma prawo do 3/4 domu, a ty do 1/4. Po uzyskaniu postanowienia o stwierdzeniu praw do spadku możesz wpisać swoje prawo do księgi wieczystej i później domagać się aby sąd ustalił sposób użytkowania nieruchomości współnej. Gdyby jednak okazało się że dom był własnością odrębną to w zasadzie ojciec nie ma obowiązku utrzymywać pełnoletniego syna a dach nad głową to rodzaj alimentacji. Wówczas możesz żądać zwrotu nakładów i dostarczenia innego lokalu, ale to zależy od uznania sądu. Radziłbym ostrożność przy dalszych nakładach.
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane