Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

alimenty z Wielkiej Brytanii

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • witam.mam do was pytanie.ojciec mojego syna zlamal zasady ugody sadowej zawartej 2 lata temu.zawiesilam wowczas czynnosci prawne zwiazane z wyegzekwowaniem alimentow.TATUS mieszka w anglii i dodam ze jest dosc sytuowany.dobrowolnie placil 600-900zl.ale teraz mu sie juz najwyrazniej znudzilo.ja aktualnie nie pracuje co zamierzam zmienic od wrzesnia jak syn pojdzie do przedszkola.gdzie mam sie skierowac by ujawnic jego dochody w UK?on pracuje legalnie i ma status rezydenta,za ok 1 roku bexzie obywatelem UK.bardzo prosze o pomoc kogos kto wie cos na ten temat.z gory serdecznie dziekuje.

  Odpowiedz Cytuj
 • daria
  Wysłany: 2007-08-18 16:34:03

  Nie ma szans!!!! Sama procedura w Polsce trwa rok. Jak Tatuś zmieni miejsce zamieszkania, cała procedura zaczyna sie od początku, czyli następny rok...i tak w kółko. Teoretycznie to pięknie wszystko wygląda, ale praktycznie jest niewykonalne!
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • edziapol@wp.pl
  Wysłany: 2007-08-19 19:42:55

  Patrycjo,nie wiem czy ci pomogę ale właśnie jestem po 1rozprawie alimentacyjnej w Wielkiej Brytanii ,w której nie brałam udziału -wygrałam,a przed 2-nie wiem jaki będzie skutek.Istotnie procedura jest długa -ale nie poddam sie.Musisz alimenty powołac do zycia ,potem ważny jest adres pobytu ojca dziecka, następnie musisz notarialnie powołać pełnomocnika w Wielkiej Brytanii swojego dziecka... w tych działaniach potrzebny jest polski sąd...Ja wiem gdzie i do kogo ale wolałabym kontakt prywatny...chętnie pomogę w tej kwestii innym osobom -bo myślę ,że jest to do uzyskania ,chociaz mój ex-małżonek nie chce płacić i wymyśla cuda - napisz do mnie -czekam .
  Odpowiedz Cytuj
 • wiolcia
  Wysłany: 2007-08-21 11:23:18

  Jestem w podobnej sytacji chociaż ja mam prawnie alimenty zasądzone. Niestety mój były mąż nie płaci chociaż dziecko ma problemy ze słuchem, wzrokiem i właśnie zachorowało na bielactwo.Jestem załamana. W ubiegłym roku złożyłam dokumenty do Sądu Okręgowego w celu wyegzekwowania alimentów na podstawie konwencji nowojorskiej.Niestety do tej pory egzekucja jest bezskuteczna . Wciąż mam nadzieje,że sądy brytyjskie zrobią coś w tym kierunku. Ostatecznie mogę złożyć doniesienie do prokuratury o popełnienie przestępstwa niealimentacji grozi za ten czyn do dwóch lat. Jednak jeszcze sie powstrzymuję chociaż nie powinnam mieć skrupułówchodzi o los naszego dziecka. Gdybym mogła jakoś pomóc proszę o e-maila wiolaziarko@o2.pl
  Odpowiedz Cytuj
 • jantar
  Wysłany: 2007-08-22 11:45:28

  a ja chyba wygralam, ale czekałam na dobry obrót sprawy przeszło 2 lata! Z tym, że alimenty ( na mnie , jestem chora) przyznał mi polski sad, a w maju tego roku- i angielski. Teraz czekam na pieniądze- zaległe i bieżace. Podobno dostanę je na 99,9%- tak mi powiedziała pani z działu wizytacyjnego w sądzie okręgowym( też powoływałam sie na Konwncję Nowojorska.

  Odpowiedz Cytuj
 • Iwona
  Wysłany: 2007-08-22 13:29:22

  Moj Ex mąż mieszka w Anglii ze swoją nową żoną i dzieckiem ich wspólnym. Ja mam zasądzone alimenty, wszystko pięknie i ładnie na papierku, ale że mój były i jego rodzina dostają zasiłki, bo tylko on pracuje to alimentów od niego nie ściągną!!!!! Bo jak stwierdził, państwo Brytyjskie nie będzie ściągać alimentów dla kogoś z Polski, bo musieliby mu podnieść zasiłki, a oni nie będą utrzymywać dodatkowa byłą żonę w Polsce!!! Bo państwo Brytyjskie byłoby stratne!!! Nie cieszcie sie Panie z tego, że macie na papierku ściągnięcie alimentów z zagranicy!!!
  Odpowiedz Cytuj
 • AneczkAA_mądral
  Wysłany: 2009-06-23 17:56:47

  Na Polaków już nie patrzę nawet! Mam chłopaka z RPA! Po prostu jest wspaniały! delikatny i nie chamscy jak Polacy! No i ma kasę oraz nie przeklina i czuły jest! Na Polaka już nie spojrzę! Czarnoskórzy są lepsi od nich ze 100 razy!
  Odpowiedz Cytuj
 • sądzę, że mogę Ci pomóc, daj znać jeśli jesteś zainteresowana: pomocprawna@onet.eu lub 0510661638022
  Odpowiedz Cytuj
 • Witam, jestem troszkę w podobnej sutuacji, ale nie wiem od czego zacząć. Widzę, że Pani ma już wiele za sobą. Bardzo proszę o pomoc i rady od czego najlepiej zacząć, czy mam tutaj do sądu w Polsce się zgłosić? czy jakoś tam w Anglii? I bardzo mnie ciekawi jaką kwotę można uzyskać, bo ojciec dziecka zadeklarował (powiedział, że nic nie będzie podpisywał), że będzie mi płacił około 210 funtów miesięcznie (ja uważam, że to stanowczo za mało, ponieważ tyle on dostaje od państwa- child tax credit + child benefit). No i zaczął mnie straszyć, że polski sąd da mi tylko 300złotych. Ja naprawdę nie wiem od czego zacząć, bardzoproszę o jakiekolwiek wskazówki. Oto mój adres: baha7@wp.pl, będę bardzo wdzięczna
  Odpowiedz Cytuj
 • Witam, moj były mąż przebywa w Londynie. Pobiera tam chyba wszystkie mozliwe swiadczenia. Twierdzi ze benefit child wysyła w alimentach na córke. Mi w Polsce kazano zwrócic pieniadze z zasiłku rodzinnego, tylko dlatego, że (jeszcze wówczas) mąż złożył aplikacje bez mojej wiedzy. W dodatku w dalszym ciagu figuruje tam jako zonaty i jedyny zywiciel rodziny. Jak mozna to zmienić? Dziękuję za pomoc
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane