Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Intercyza po ślubie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2004-03-22 00:00:00

  Jestem miesiąc po ślubie. Moja rodzina zamierza kupić nam mieszkanie. Chcę aby stanowiło ono majątek odrębny gdyż mąż jest po rozwodzie i ma dziecko z pierwszego małżeństwa. Jak należy spisać intercyzę, czy są jakieś jej rodzaje? Czy wystarczy to zrobić tuż przed kupnem mieszkania czyli przed podpisaniem przeze mnie umowy kupna? Czy są jakieś wzory tego pisma? Czym różni się intercyza od rozdzielności majątkowej? Gdzie mogę znaleźć jakieś bardziej szczegółowe informacje na ten temat?

  (rm67)

  Odpowiedz Cytuj
 • FilipWu
  Wysłany: 2004-03-25 13:50:04

  Witam. Napisałaś "moja rodzina zamierza kupić nam mieszkanie". A czy wobec tego nie wystarczy jak Twoi rodzice kupią to mieszkanie a następnie dokonają na Twoją rzecz darowizny ? Przedmioty majątkowe nabyte m.in. przez darowiznę stanowią majątek odrębny każdego z małżonków - o ile darczyńca nie postanowi inaczej. Pozdrawiam.
 • Reklama

 • rm67
  Wysłany: 2004-03-26 10:44:50

  Możliwość darowizny już rozważałam, wiąze się to z kosztami aktu notarialnego, zmian w księdze wieczystej, itd. Rozważam też drugą możliwość: podpisuję intercyzę i kupuję mieszkanie (spłdzielcze własnościowe) na siebie od osoby trzeciej. Który wariant jest korzystniejszy? Chcę aby prawa do tego mieszkania miały tylko dzieci z naszego związku. Nie chcę aby mąż miał jakieś prawa ( w przypadku rozwodu) ani jego dzieci z pierwszego małżeństwa.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane