Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Mieszkanie z zakładu pracy do podziału

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam. Mam pytanie odnośnie podziału majątku wspólnego. Byliśmy małżeństwem 3 lata. W trakcie trwania małżeństwa dostałem z zakładu pracy kawalerkę, której wcześniej byłem najemcą. Nabyłem ją od zakładu pracy za kwotę 1350zł ze względu na długoletni staż pracy. Żona domagała się żeby ją umieścić w akcie notarialnym jako współwłaściciel. Czy może się teraz domagać połowy aktualnej wartości mieszkania? Nigdy w nim nie mieszkała, ani nie była zameldowana. Drugie pytanie odnośnie samochodu. Również w trakcie małżeństwa sprzedałem samochód, który był zakupiony przed zawarciem związku. Kupując nowy samochód jeszcze w trakcie trwania małżeństwa, chociaż byliśmy już w umownej separacji, dołożyłem 14 tyś zł. Samochód zarejestrowany jest tylko na mnie. Jak to się ma również do podziału majątku. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • Aclamo.pl
  Wysłany: 2017-06-22 00:40:40

  W zasadzie wszystko co jest nabyte w trakcie trwania małżeństwa wchodzi w skład majątku wspólnego (chyba, że był to spadek, darowizna etc. lub rzecz uzyskana ze środków pochodzących z majątku osobistego). 1. mieszkanie -jest problematyczne, ale sugeruję walkę w sądzie (jeżeli do tego dojdzie) i bronienie tezy, że do podziału jest tylko kwota za którą nabył Pan to mieszkanie. Niczym w zasadzie Pan nie ryzykuje, a szanse dostrzegam. 2. samochód - jeżeli dołożył Pan środki z majątku wspólnego, to trzeba by uznać, że wchodzi w skład majaku wspólnego, ale przy rozliczeniu trzeba otrzymałby Pan zwrot zainwestowanych środków z majątku osobistego (proporcjonalnie do wartości samochodu).
 • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane