Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Moja żona nie odbiera alimentów, które daje na dziecko i chce mnie pozbawić praw

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Mam dość nietypową sytuację, ale zaczynam się już poważnie obawiać... Otóż jestem po rozwodzie, mam dziecko na które mam zasądzone alimenty. Ale jest tak, że moja ex chce mnie pozbawić praw do dziecka, oczernia mnie... I nie przyjmuje alimentów, tzn. kiedy chciałem dać jej do ręki i uzyskać od niej pokwitowanie to nie chciała wziąć pieniędzy, potem przesyłałem jej pieniądze listonoszem ale też odmawiała odebrania pieniędzy... No i teraz podobno składa wniosek do sądu, że nie chcę płacić alimentów na dziecko.... Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co ja mam w tej sytuacji robić? przecież to chore wszystko!! Nie chcę stracić prawa do opieki nad dzieckiem a z drugiej strony nie wiem jak sobie poradzić z byłą żoną...

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam serdecznie, Mam pytanie, nie dostarczam osobiście alimentów do matki mojego dziecka, ona zagroziła, że jesli nie bedę ich dostarczać osobiście nie będzie ich odbierać. Jakie mogę mieć z tego konsekwencje jeśli ona odmówi ich odbioru?
 • Reklama

 • Musi Pan mieć udokumentowane próby doręczenia pieniędzy i co miesiąc wysyłać je przekazem pocztowym lub przelewem na konto żony. To że była żona ich nie odbiera, jest jej problemem i nie może Panu z tego powodu "ukręcić bicza". Jeśli Pan płaci alimenty i ma na to dowody, sąd ewentualnie postuka byłej żonie do głowy i zapyta kiedy "wyrośnie z poziomu przedszkola". Zwrócone alimenty sugeruję wpłacać na odrębne konto i tam je trzymać, do czasu kiedy była żona je przyjmie. Z biegiem czasu może to narosnąć do sporej kwoty.
 • witam, mój brat płaci alimenty na dziecko nieletnie, nie ma rozwodu, spłaca wszystkie kredyty zaciągnięte jeszcze z żoną. Alimenty płaci a żona od stycznia nie przyjmuje pieniędzy, brat ma dowody wpłaty pieniędzy. Co ma zrobić? Czy nadal wpłacać pieniądze, których ona nie przyjmuje? Czy ma pisać do sądu, że żona nie przyjmuje przyznanych pieniędzy?
 • Łukasz Pśl
  Wysłany: 2017-10-12 12:06:11

  Witam ja mam taki problem że co miesiąc wysyłam pieniądze na alimenty przez pocztę wysyłam przekazem pocztowym i matka nie odbiera pieniędzy tylko odsyła mi z powrotem i chodzi do GOPSU że nie płacę. Czy mogę napisać wniosek do prokuratury o popełnieniu przestępstwa ????
 • Sugeruję Panu udanie się z tym tematem do sądu rodzinnego i ustalenie, czy może Pan w takiej sytuacji wpłacać alimenty do depozytu sądowego.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane