Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Sprawa o obniżenie alimentow

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, bardzo proszę o poradę w zakresie sprawy o obniżenie alimentów. Mianowicie ponad rok temu rozwuodlam się z mężem, mamy 5.letnia córkę. Na rozprawie zostały polubownie zasadzone alimenty w wysokości 900 zł.(oboje podjęliśmy decyzję o prywatnym przedszkolu, za które miesięcznie płacę 700zł.) Były mąż wtedy przedlozyl zaświadczenie o zarobkach ok. 2000 zł.ba rękę.Od początku roku były mąż płaci dużo mniej.w lutym złożył wniosek do sądu o obniżenie alimentów. Była już pierwsza rozprawa, na której powiedział że nie stać go na płacenie takiej kwoty, ponieważ utrzymuje również dziecko swojej dziewczyny, która pracuje i dostaje alimenty na swojego syna. W pozwie załączył zaświadczenie o zarobkach 2200 brutto, natomiast na rozprawie powiedział, że zarabia 2400 netto i że przy ustalaniu alimentów miał lepiej płatna pracę tj ok. 3500 zł. Chociaż wtedy przedstawił zaświadczenie na 2000 zł. Na rękę. Sad na rozprawie powiedział, ze wnosi do poprzedniej firmy o zaświadczenie o zarobkach i do UP, o przedstawienie ofert pracy dla jego wykształcenia i doświadczenia. Dodam tylko, że na rozprawie przyszedł ubrany w same firmowe ciuchy i wiem, że zarabia więcej chociaż nie ma tego na umowie. Ja zarabiam około 3500 netto. Moje pytanie brzmi następująco: czy jest szansa że sąd mu obniży alimenty, gdyby tak się stało, czy mogę się starać o wyrównanie zaległej kwoty płacenia alimentów, jak się powinnam przygotować do następnej rozprawy.
  Bardzo dziękuję za pomoc!

  Odpowiedz Cytuj
 • Kobieta i Rozwód Kraków
  Wysłany: 2017-09-07 22:52:12

  Zapraszam do biura Kobieta i Rozwód. Centrum Rozwodowe mieści sie w wielu miastach. Mamy Zespół prawnikow, mediatorów i innych specjalistów w tak trudnych sprawach jak rozwód czy alimenty. Dręczą Cię pytania i wątpliwości zadzwoń 579068778 http://kobietairozwod.pl/ https://www.facebook.com/KobietaIRozwodKrakow/ Pozdrawiam
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane