Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zabrane prawo jazdy za alimenty

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam. Mam pytanie co do zabranego prawo jazdy za alimenty. Moja sytuacja jest taka : przez dwa lata miałem płacić alimenty ( płaciłem w miarę możliwości ) ale zatrzymali mi prawo jazdy. Po dwóch latach żona zniosła alimenty i mam tylko spłacić zaległe alimenty u komornika ale i tak nadal mam zatrzymane prawo jazdy. Moje pytanie brzmi tak : jak mogę odzyskać w tej sytuacji prawo jazdy? Gdzie mam się udać by odzyskać ten dokument? Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

  Odpowiedz Cytuj
 • Dzień dobry Mojemu ojcu zostało zatrzymane prawo jazdy ponieważ nie płacił alimentów. Bardzo chcę aby je odzyskał! co zrobić?
 • Reklama

 • Witam, mam pytanie: skoro nie moge od byłego męża ściągnąc alimentów, bo mieszka on za granicą a w Polsce nie ma żadnego majatku, to np. można by zająć jego prawo jazdy? Odebrać mu je, a są mu potrzebne do pracy? Może wtedy zacząłby płacić? Pozdrawiam
 • witam napisz pismo do oraganu który Ci odebrał prawo jazdy,jaka masz sytuacje itd,miałem to samo ale jednak po napisaniu pisma dostałem odpowiedz ,ze zostało mi odebrane prawo jazdy nie prawnie poniewaz nie ma tego u nas w polskim kodekscie...
 • ...nie prawnie... ...polskim kodekscie... ...bezprawnie... ...polskim kodeksie...
 • Czy nadal można odebrać prawo jazdy za to ze nie płaci się lub zalega z alimentami? Jak wygląda sprawa gdy osoba zobowiązana płacić alimenty ma problemy finansowe, czy wówczas może stracić prawo jazdy, co jeżeli prawo jazdy potrzebne jest mu do pracy?! Można odebrać prawo jazdy wtedy gdy służy ono do pracy, bez niego przecież świadczenia alimentacyjne zostaną zupełnie przerwane, na nieokreślony okres.
 • Tak, to jak najbardziej funkcjonuje. jednak co innego zaległość co innego notoryczne nie płacenie, a to właśnie w przypadku tych osób stosuje się tą sankcję. Może pan wytłumaczyć że prawo jazdy potrzebne jest do pracy z której opłaca pan alimenty, nawet jeżeli nie jest pan w stanie wypłacić całej sumy, niech pan płaci część, to zawsze lepiej wygląda. Podpiszę żonie kartę z oświadczeniem że tamtą brakującą część pan zapłaci po uregulowaniu chwilowych kłopotów majątkowych. Takie oświadczenie uchroni pana przed negatywnymi konsekwencjami zalegania z alimentami. W pewnym stopniu.
 • za nie płacone alimenty mój sąsiad stracił tydzień temu prawko.
 • Witam Problem dotyczy pewnie wielu. Miałem jakiś czas temu okres bez pracy i powstało zadłużenie alimentacyjne. Nie było mnie tez jakiś czas w Polsce wiec nie było tez wywiadu alimentacyjnego w MOP-s. Został złożony wiosek o zabranie prawa jazdy oraz sprawa sądowa. Sąd sprawę umorzył z racji moich problemów zdrowotnych nie uznano iż byłem winny niepłacenia. Chciałem zacząć rzetelnie pracować, zrealizowałem wszelakie czynności z tym związane. Niestety na każdej rozmowie padło pytanie o prawo jazdy ( przedstawiciel handlowy lub podobne) Niestety dostałem informację iż mogę dostać jak będę przez 6 m-cy płacił ale jak to robić bez pracy ( do kopania rowów się nie nadaje zresztą w jednej z takich prac odrzucił mnie lekarz na badaniu) jakie sa możliwości inne odzyskania prawa jazdy bo koło się zamyka. Jak płacić przez 6 m-cy jak się nie możne dostać pracy jakiś obłęd i co znowu będzie sprawa w sądzie...... to jest chore. Wiem że naleśy płacić ale jak...
 • foruma
  Wysłany: 2017-02-28 21:06:41

  to jest chore gdzie zabieraja prawojazdy za granica tak jak w polsce ? tylko jest unas ze zabieraja prawojazdy za alimety
 • redmore
  Wysłany: 2017-07-10 02:34:44

  to jakiś cyrk z tym zabieraniem prawajazdy
 • ola
  Wysłany: 2017-07-12 01:27:27

  Cyrk to jest z tym że mnóstwo rodziców ma długi alimentacyjne i naraża swoje dzieci.A na co prawo jazdy człowiekowi który nie zarabia by zapłacić na dzieci??Chyba co wtedy też na jeźdźenie samochodem nie musi być stać.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane