Zakaz prowadzenia samochodów

Pytanie:

"Potrąciłem pieszego na pasach. Czy mogę stracić prawo jazdy (na jak długo), z jakiego artykułu zostanę oskarżony? Byłem trzeźwy, poszkodowany był pijany."

Odpowiedź prawnika: Zakaz prowadzenia samochodów

Może Pan zostać oskarżony z art. 177 par. 1 lub, jeżeli obrażenia ciała poszkodowanego są ciężkie, z art. 177 par. 2. Przestępstwo, w tym pierwszym przypadku zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • mala 2011-09-28 15:12:00

    zostalam skazana na 4 lata w zawieszeniu i zakaz prowadzenia pojazdow na okres 2 lat lecz jeszcze nie dostalam pisemnego wyroku w tej sprawie ani pisma z urzedu komunikacji aby oddac dokument prawa jazdy czy to oznacza ze dopuki nie dostane tych dokumetow nadal moge prowadzic samochod ?


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika