Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zwrot kosztów za pobyt w domu rehabilitacyjnym

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam serdecznie,

  chciałem uzyskać poradę, czy można coś w tej sprawie zrobić. Parę naście dni temu dziadek trafił na rehabilitację do specjalnego ośrodka rehabilitacyjnego. Był po wypadku (złamana kość) wymagał takiej opieki. Miesiąc takiej opieki kosztuje 3 tys. złotych, więc rodzice wpłacili. Po dwóch dniach, dziadek się źle poczuł i musiał trafić do szpitala... gdzie zmarł po kilku godzinach :/

  Jednak rodzice nie dostali zwrotu z ośrodka - żadnej kwoty! Po przejrzeniu umowy - w jednym z punktów napisane jest, że można wypowiedzieć umowę z dwu tygodniowym okresem wypowiedzenia, jeśli umowa była zawarta na ponad miesiąc. Ta była tylko na miesiąc!!!
  Czy można się odwoływać i odstąpić od tej umowy w ciągu 14 dni? Mogą potrącić coś z całej kwoty, ale by zabierać 3 tys. za dwa dni pobytu?!

  Chcemy iść nawet z tym do sądu, ponieważ dziadek tak szybko zmarł - że nie zdążyli nawet wypisać dokumentu przyjęcia (karty pacjenta). Tak jakby dziadka tam nie bylo...

  Można coś dalej walczyć chociaż o część tej sumy?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane