Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Umowa- zlecenie a ZUS

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • -
    Wysłany: 2004-09-05 00:00:00

    Czy pracując na umowe zlecenie zleceniodawca płaci składkę ZUS za zleceniobiorce i czy czas przepracowany liczy sie do zasiłku dla bezrobotnych i stażu pracy

    (Dejwid)

    Odpowiedz Cytuj
  • wkor
    Wysłany: 2004-09-06 11:22:53

    Tak, płaci. Chyba, że zleceniobiorca jest studentem i ma mniej niż 26 lat. Czy płaci zleceniodawca, to już nie do końca takie pewne - zależy od umowy jak została spisana. W każdym razie zleceniodawca na pewno ją oblicza. Do zasiłku liczy się tylko czas umowy zawartej na podstawie Kodeksu Pracy (a więc zlecenie się nie liczy) na pełen etat.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • pracujac na umowe zlecenie u innego pracodawcy -osoba prowadzaca działalnośc gospodarcza od tej umowy zlecenia odprowadza zdrowotne lub inne ubezpieczenia
    Odpowiedz Cytuj
  • besi11
    Wysłany: 2008-10-14 00:45:56

    A co ze stażem pracy jeśli jest się zatrudnionym tylko na umowę zlecenie i jest to jedyne źródło dochodu a pracodawca nie chce podpisać umowy o pracę?
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane