Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Podatek od spadku po rodzicach

PYTANIE: Rodzice w 2004 r. wspólnie podpisali i potwierdzili u notariusza testament przyznający mi i mojemu bratu (po połowie) domek z działką, którego byli współwłaścicielami w stosunku 50/50. Testament nie mówił, że jedno z rodziców transferuje swoją połowę na rzecz drugiego rodzica w chwili śmierci, aczkolwiek rzeczą jasną jest, że ojciec po śmierci matki stał się jedynym właścicielem nieruchomości. Matka zmarła w lutym 2005 r. przed wprowadzeniem ustawy o zniesieniu podatku od spadku, a ojciec zmarł w styczniu 2008 r., czyli w czasie, kiedy obowiązuje już nowa ustawa o zniesieniu podatku od spadku. Czy w związku z powyższą sytuacją będzie nas obowiązywał podatek od spadku? Jeśli tak, to czy tylko od połowy nieruchomości należącej do matki, która zmarła w czasie, jak obowiązywała ustawa o płaceniu podatku? Czy mamy szanse na całkowite zwolnienie z podatku w tej konkretnej sytuacji?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
W przypadku jeśli spadkodawca (matka) zmarł w lutym 2005 r. nie będzie można zastosować zwolnienia od podatku przewidzianego w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn (zwolnienie to (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu
usługi "Dostęp do treści" od 6,15zł

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

UWAGA! TYLKO TERAZ BEZPŁATNY DOSTĘP DO ZASOBÓW e-prawnik.pl
DLA FIRM sprawdź

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści na 1 godzinę cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 24 godziny cena 11,70zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 1 miesiąc cena 30,75zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EP

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drog± elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Podobne Opinie Prawne

  • Podatek od "starych" spadków

    W czerwcu 2006 r. zmarła mi Matka. Dopiero teraz przymierzam się do przeprowadzenia postępowania spadkowego. Wiem, że spadki nabyte od 2007 r. są zwolnione z podatku od spadków (dla I grupy pokrewieństwa), (...)

  • Podatek od sprzedaży mieszkania

    Siostra dostała w spadku po rodzicach dom. Ma zamiar go wyremontować i sprzedać. Czy musi czekać pięć lat, aby nie zapłacić podatku od sprzedaży? Jeśli nabycie domu w drodze spadku nastąpiło (...)

  • Zgłoszenie o nabyciu własności SD-Z1

    18 stycznia zostało odebrane prawomocne postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku na podstawie testamentu po krewnej zmarłej w Łodzi na rzecz nieżyjącego dziadka zmarłego w Krakowie. Spadek dotyczy (...)

  • Podatek od sprzedaży odziedziczonej nieruchomości

    We wrześniu 2006 roku odziedziczyłem w spadku (z dobrodziejstwem inwentarza) część nieruchomości (1/6) po zmarłym ojcu. W kwietniu 2007 r. sąd rejonowy wydał postanowienie o stwierdzeniu nabycia (...)

 

Komentarze: Podatek od spadku po rodzicach

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 1
  • 6
  • 7
  • 3
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Ela C.

    ocena usługi:

    Bardzo dziekuje, rzeczowa, dokladna i wyczerpujaca odpowiedz. Tak trzymać ! Inne firmy prawnicze nie udzielaja tak wyczerpujacych odpowiedzi ( a korzystałam z innych równierz ).Konkurencja daleko w tyle !!! Jak najbardziej polecam !
  • Mada

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z przedstawionej opinii , polecam profesjonalizm do przedstawienia realnej sytuacji prawnej
  • Marek

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie.Jestem bardzo zadowolony
  • Aleksander

    ocena usługi:

    Opinia przygotowana, szybko i jest wyczerpująca. Otrzymałem więcej informacji niż od adwokata przez pól roku. Polecam i zapewne jeszcze nie raz skorzystam. Aleksander
  • Marian

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalna opinia, polecam Marian
  • ss

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona z wykonanej usługi.Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzetelny. Polecam korzystanie z e-prawnik.pl
  • Bogusław

    ocena usługi:

  • Elżbieta

    ocena usługi:

    Opinię sporządzony szybko i profesjonalnie. Bardzo dobry kontakt z biurem. Jestem zadowolona z wykonanej usługi. E 2912
  • Marcin

    ocena usługi:

    Bardzo profesjonalne podejście do zapytania klienta. Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzeczowy, poparta przepisami prawnymi. Jestem w pełni zadowolony z tej usługi. Polecam!
  • Bożena G.

    ocena usługi:

    Rzetelna opinia prawna przedstawiona w sposób czytelny i zrozumiały.Polecam wszystkim korzystanie z e-prawnika.
  • Artur

    ocena usługi:

    Szybko, profesjonalnie, polecam !
  • Małgorzata

    ocena usługi:

    Kolejny już raz skorzystałam z usług e-prawnik.pl i z całą pewnością niejednokrotnie jeszcze skorzystam. Jak zawsze rzeczowe i wyczerpujące potraktowanie tematu, w podsumowaniu cenne wskazówki i wnioski. Dziękuję i polecam.
  • natalia

    ocena usługi:

    Bardzo szybka i sprawna ocena, bardzo mi pomogła. Dziękuję
  • okael

    ocena usługi:

    Logistycznie i merytorycznie - b. profesjonalnie Będę korzystał z opinii e-prawnik.pl Polecam innym potrzebującym rzetelnej porady prawnej Wiesław S.
  • Antoni

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z pracy biura i profesjonalności .W przyszłości będę też z niego korzystał. Antoni
  • Dorota

    ocena usługi:

    Bardzo szybki i sprawny kontakt.Opinia rzetelna i profesjonalna.Polecam.
  • koniczynka

    ocena usługi:

    Bardzo dobra, rzetelna opinia prawna poparta przepisami prawnymi. Szczerze polecam ten portal. Bardzo dziękuję .

Porady prawne

  • Dział spadku i zniesienie współwłasności

    Jaka jest różnica w postępowaniu o dział spadku od działu spadku połączonego z postępowaniem o zniesienie współwłasności?

  • Zabezpieczenie roszczeń

    Mam niewypłacalnego dłużnika (ukrył majątek, egzekucja komornicza okazała się bezskuteczna), ale ma on rodziców, którzy zapewne zapisali mu już swój majątek w (...)

  • Odrzucenie spadku

    Zmarł ojciec, który był jedynakiem. W imieniu dziecka chcemy wystąpić o odrzucenie spadku po ojcu z uwagi na groźbę spłacania zaciągniętych długów. Czy odrzucenie (...)

  • Czy Urząd Skarbowy może skontrolować spadek, który otrzymałem?

    Witam serdecznie, Po śmierci rodziców dziedziczę pewną kwotę pieniędzy na rachunkach bankowych i w postaci obligacji oraz jednostek funduszy, razem kilkaset tysięcy (...)

  • Podatek od odziedziczonych ruchomości

    Na stronach serwisu przeczytałem, iż "... nawet w przypadku dziedziczenia istnieje kilka wyjątków, kiedy to nie podlega się podatkowi od spadków i darowizn, podatkowi (...)

Artykuły

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane