Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Cesja ubezpieczenia

Zobacz także:

Pytanie: W dniu 18.10.03r. zdarzyła mi się stłuczka nie z mojej winy. Auto było kupione na kredyt w banku PKO. Po stłuczce pojazd został odstawiony do serwisu w celu przeprowadzenia jego naprawy. Po załatwieniu formalności w PZU 22.10.03r. bank wyraził zgodę na wypłatę odszkodowania z OC sprawcy wypadku przez PZU. Następnie w dniu 3.11.03r. cofnął zgodę, wysyłając pismo do PZU, że pieniądze na naprawę mają być wysłane na konto banku. Samochód został naprawiony w serwisie lecz nie mam teraz skąd wziąć środków na zapłacenie za wykonane naprawy. Kto ma w tym przypadku zapłacić serwisantowi? Dodam, że w umowie kredytowej z bankiem nie ma żadnego punktu, że w razie wypadku, odszkodowanie przejmuje bank. Na jaki cel bank mógł przejąć te pieniądze, gdzie ma je zaksięgować i na jakiej podstawie prawnej przywłaszczył te pieniądze (ok. 1500zł). Jak w takiej sytuacji można się odwołać od decyzji banku? Czy bank miał prawo zabrać pieniądze przeznaczone na naprawę pojazdu uszkodzonego nie z mojej winy, lecz innego kierującego (innym pojazdem).

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Należy się upewnić czy nie została dokonana cesja uprawnień wynikających z umowy ubezpieczenia, ponieważ jak sądzę, to Pan jest stroną tej umowy, banki często życzą sobie aby ewentualne odszkodowanie było właśnie im wypłacane. Podstawą jest tu umowa przelewu wierzytelności między Panem a bankiem, być może w ferworze czynności dokonywanych przy zaciąganiu kredytu podpisał Pan taką umowę. Jeśli Pan nie podpisał, lub jeśli nie wskazał Pan w umowie ubezpieczenia jako beneficjanta banku Panu należy się kwota odszkodowania. Niezależnie od powyższego, nadal jest Pan zobowiązany do spłaty kredytu. Dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów, nieodpłatnie udzieli porady a nawet, w razie potrzeby, wstąpi w Pana imieniu na drogę sądową. Jednak przede wszystkim należy zgłosić się do banku w celu wyjaśnienia podstawy dokonanej czynności.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Cesja ubezpieczenia

  Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Małgorzata

  ocena usługi:

  wszystkim niezdecydowanym serdecznie polecam portal e-prawnik.Ogromny plus dla portalu, że moja sprawa została bardzo dogłębnie zbadana. Stanowisko prawne i dalsza ścieżka postępowania jasno określona.Wszystkie moje wątpliwości, które nasuwały mi się po otrzymaniu opinii sukcesywnie przez kilka dni zostały wyjaśnione.Drugi ogromny plus za bardzo szybki czas reakcji na moja wysyłana korespondencję.Dzięki kontaktowi z portalem e-prawnik mam poczucie, że nie jestem sama z problemem.Biorąc pod uwagę konkurencyjną na rynku cenę za usługę, z całym przekonaniem mogę potwierdzić, że była tego warta.
 • Z. Wiśniewski

  ocena usługi:

  Jestem wysoce usatysfakcjonowany pracą zespołu e-prawnik.pl Gorąco polecam
 • Renata

  ocena usługi:

 • Damian

  ocena usługi:

 • Zbyszek

  ocena usługi:

  Biuro e-prawnik pomogło w sprawie, za co dziękuje.
 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Bardzo trafna i rzeczowa obsługa Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnej
 • Sławomir

  ocena usługi:

  Dziękuję za poradę. Bardzo pomocny serwis, rzeczowe odpowiedzi, krótki czas oczekiwania na wycenę opinii. Naprawdę jestem zadowolony. Polecam
 • Wiesława

  ocena usługi:

  Dziękuję..., otrzymałam jasną i profesjonalną odpowiedź polecam Wiesława
 • Adam

  ocena usługi:

  Dzięki bardzo merytorycznej opinii oszczędzono mi przegranej sprawy w Sądzie .
 • Dorota

  ocena usługi:

  polecam, szybko i konkretnie
 • Anna

  ocena usługi:

 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Profesjonalnie i dokladnie.napewno będę jeszcze korzystać. Dziękuję Katarzyna
 • Adam

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująca opinia, na temat, bez zbędnych komentarzy.
 • Małgorzata

  ocena usługi:

  Bardzo dobra, fachowa obsługa, rzetelne i profesjonalne podejście do tematu, bardzo dziękuję i polecam
 • Piotr

  ocena usługi:

  jestem bardzo zadowolony. pelny profesjonalizm, polecam wszystkim osobom potrzebujacym porady prawnej
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane