e-prawnik.pl Porady prawne

Umowa menedżerska

3 Artykułów


6 Pytań i odpowiedzi


2 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Obecność strony na sprawie rozwodowej

  "Zamierzam wnieść sprawę o rozwód. Być może skorzystam z pomocy prawnika. Czy moja obecność na sprawie rozwodowej jest konieczna?"

  Obecność strony na sprawie rozwodowej
 • Wierzytelność z tytułu kosztów sądowych

  "Mój dłużnik ogłosił upadłość z możliwością zawarcia układu i zarządem własnym. Układ został zatwierdzony. Zgodnie z Prawem upadłościowym i naprawczym układ obejmuje wierzytelności powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości, nawet (...)"

  Wierzytelność z tytułu kosztów sądowych
 • Niewypłacalny najemca

  "11 maja 2006 zawarłem umowę najmu lokalu (mieszkania) dla podmiotu mającego prowadzić w nim działalność gospodarczą - punkt sprzedaży pieczywa. Umowa zawarta została na piśmie na czas nieokreślony z zachowaniem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. (...)"

  Niewypłacalny najemca
 • Wypowiedzenie kontraktu menedżerskiego

  "Czy jeżeli istnieje ważny powód dla rezygnacji prezesa zarządu (przewlekłą choroba), to ów prezes może wypowiedzieć kontrakt menedżerski i uwolnić się od odpowiedzialności za szkodę wynikłą z sytuacji braku zarządu spółki? Prezes naprawdę (...)"

  Wypowiedzenie kontraktu menedżerskiego
 • Rezygnacja z funkcji prezesa zarządu

  "Jestem od grudnia 2004 prezesem zarządu spółki z o.o w jednoosobowym zarządzie. Ponieważ współpraca ze wspólnikami firmy nie układa się tak, jakbym chciał, chcę zrezygnować ze swojej funkcji. Jednakże w mojej umowie menedżerskiej ze spółką (...)"

  Rezygnacja z funkcji prezesa zarządu
 • Zakaz konkurencji w kontrakcie menadżerskim

  "Czy w kontrakcie menedżerskim, przy klauzuli konkurencyjnej, musi być określone odszkodowanie dla zleceniobiorcy za nie podejmowanie, ogólnie, pracy w konkurencyjnych firmach po zakończeniu/rozwiązaniu kontraktu, tak jak to jest w przypadku powyższej (...)"

  Zakaz konkurencji w kontrakcie menadżerskim