e-prawnik.pl Porady prawne

Umowa menedżerska porady prawne

Artykuły

Informacje

Pytania i odpowiedzi

Forum

 • Obecność strony na sprawie rozwodowej

  Zamierzam wnieść sprawę o rozwód. Być może skorzystam z pomocy prawnika. Czy moja obecność na sprawie rozwodowej jest konieczna?

  Obecność strony na sprawie rozwodowej
 • Wierzytelność z tytułu kosztów sądowych

  Mój dłużnik ogłosił upadłość z możliwością zawarcia układu i zarządem własnym. Układ został zatwierdzony. Zgodnie z Prawem upadłościowym i naprawczym układ obejmuje wierzytelności powstałe (...)

  Wierzytelność z tytułu kosztów sądowych
 • Niewypłacalny najemca

  11 maja 2006 zawarłem umowę najmu lokalu (mieszkania) dla podmiotu mającego prowadzić w nim działalność gospodarczą - punkt sprzedaży pieczywa. Umowa zawarta została na piśmie na czas nieokreślony (...)

  Niewypłacalny najemca
 • Wypowiedzenie kontraktu menedżerskiego

  Czy jeżeli istnieje ważny powód dla rezygnacji prezesa zarządu (przewlekłą choroba), to ów prezes może wypowiedzieć kontrakt menedżerski i uwolnić się od odpowiedzialności za szkodę wynikłą (...)

  Wypowiedzenie kontraktu menedżerskiego
 • Rezygnacja z funkcji prezesa zarządu

  Jestem od grudnia 2004 prezesem zarządu spółki z o.o w jednoosobowym zarządzie. Ponieważ współpraca ze wspólnikami firmy nie układa się tak, jakbym chciał, chcę zrezygnować ze swojej funkcji. (...)

  Rezygnacja z funkcji prezesa zarządu
 • Zakaz konkurencji w kontrakcie menadżerskim

  Czy w kontrakcie menedżerskim, przy klauzuli konkurencyjnej, musi być określone odszkodowanie dla zleceniobiorcy za nie podejmowanie, ogólnie, pracy w konkurencyjnych firmach po zakończeniu/rozwiązaniu (...)

  Zakaz konkurencji w kontrakcie menadżerskim