e-prawnik.pl Porady prawne

Podatek od gier losowych i zakładów

3 Artykułów


4 Informacji


6 Pytań i odpowiedzi


3 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Stwierdzenie nadpłaty podatku.

  "Kto może wystąpić z wnioskiem stwierdzenie nadpłaty podatku?"

  Stwierdzenie nadpłaty podatku.
 • Przeprowadzenie ankiety

  "Grono przyjaciół chce rozpocząć działalność niszową, skierowaną do konkretnej grupy osób zainteresowanych; ale wcześniej - przed rozpoczęciem działalności - chcą się zorientować, czy ich pomysł znajdzie odbiorców. Więc osoby te przed (...)"

  Przeprowadzenie ankiety
 • Organizacja i opodatkowanie gry losowej

  "Klient (osoba fizyczna - poprzez wysłanie SMS) na podstawie swojego zgłoszenia nie związanego z żadną transakcją zakupu towaru czy usługi uczestniczy w losowaniu nagród o wartości do 760 PLN, więc nie jest konieczne rozliczanie kwestii podatkowych (...)"

  Organizacja i opodatkowanie gry losowej
 • Możliwość dalszej gry wygraną rzeczową

  "Czy gry na automatach na punkty tzw. czasówki - wrzucasz monetę i od szczęścia lub umiejętności zależy, czy można zdobyć punkty i dłuższy czas gry, jest grą na automatach w rozumieniu ustawy i wymaga zezwolenia? Czy wygrane punkty i możliwość (...)"

  Możliwość dalszej gry wygraną rzeczową
 • Konkurs internetowy a gra losowa

  "Firma planuje zorganizowanie na stronach www swojego serwisu internetowego konkursu polegającego na umieszczaniu w nim zdjęć przez odwiedzających serwis. Odwiedzający, przez określony okres czasu (np 1 miesiąc) "głosują", które zdjęcie jest (...)"

  Konkurs internetowy a gra losowa
 • Loteria promocyjna

  "Prowadzę sklep i chcę zorganizować dla swoich klientów konkurs z nagrodami. Ma być ona losowana raz w miesiącu. Czy istnieją jakieś ograniczenia? Czy przy losowaniu musi być obecny jakiś "arbiter"/notariusz? Czy musi być do tego stworzony regulamin? (...)"

  Loteria promocyjna