Kampania „Chroń swoją tożsamość 2008”

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Michał Serzycki, 21 października 2008 r. wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej badania dotyczące świadomości Polaków w zakresie ochrony danych osobowych. Była ona jednym z elementów kampanii „Chroń swoją tożsamość 2008" organizowanej przez Agencję Fleishman-Hillard.

Przeprowadzone przez TNS OBOP badania potwierdziły, że Polacy mają wysoką świadomość swoich praw z zakresu ochrony danych osobowych i prywatności. Dla ministra Michała Serzyckiego to powód do satysfakcji. Zwłaszcza informacje o tym, że 88% Polaków jest świadomych, iż ich zgoda jest niezbędna do wykorzystania danych osobowych, a aż 78% wie, że firmy zbierające dane osobowe muszą dopełnić wobec nich obowiązku informacyjnego. 

Niestety, świadomość Polaków nie w pełni idzie w parze z codziennymi zachowaniami i ze stosowaniem różnego rodzaju zabezpieczeń. Dla Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych to dowód na to, że podejmowanie działań edukacyjno- informacyjnych to wciąż konieczność. Konferencja prasowa była więc doskonałą okazją do tego, by zaapelować do firm, instytucji i mediów, aby się do nich przyłączyli.

Komentarz GIODO  

Raport z badań   

Źródło: www.giodo.gov.pl