Karta Dużej Rodziny. Resort chce ułatwiać życie rodzinom wielodzietnim

Tańsze bilety komunikacji miejskiej oraz zniżki w kinach, teatrach czy na basenach - to tylko niektóre korzyści, jakie daje Karta Dużej Rodziny. Dlatego resort pracy i polityki społecznej zachęca miasta i gminy w całej Polsce do jej wprowadzenia.

Minister Władysław Kosiniak-Kamysz powołał w czerwcu specjalny zespół, promujący wprowadzenie Karty Dużej Rodziny w całym kraju.

Karta Dużej Rodziny to zbiór przywilejów dla rodzin posiadających troje i więcej dzieci pozostających na utrzymaniu rodziców. Co istotne, do jej uzyskania nie jest wymagane kryterium dochodowości.

Karta może upoważniać do zniżek np. przy zakupie biletów na komunikację miejską, przy wejściu na miejską pływalnię lub inne obiekty sportowe, do kina lub teatru, a także do ulg w opłatach za przedszkole.

W Polsce ponad 50 samorządów już wprowadziło Kartę, a ich liczba stale rośnie. Karty funkcjonują zarówno w dużych miastach, jak Wrocław czy Gdańsk, jak i mniejszych gminach, np. w Żabiej Woli czy Zielonce.

Np. w Grodzisku Mazowieckim karta funkcjonuje od 2008. Uprawnia do 50% zniżki na bilety do kina, na basen oraz udział w zajęciach artystycznych. Korzystają z niej ponad 2 tysiące rodzin.

(premier.gov.pl, mpips.gov.pl, PZ)

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (4)

rysiyk

19.6.2013 15:51:34

Re: Karta Dużej Rodziny. Resort chce ułatwiać życie rodzinom wielodzietnim

A kiedy Rodzina będzie mogła skorzystać z Prawa do uczciwego Procesu? Bo narazie to nie jesteśmy Państwem X... tylko Panem X.. i Panią X.. a dzieci wogóle nie istnieją. Liczy się tylko to co można ukraść i sprzedać. Najpierw przestać szkodzić rodzinie książki i te inne później dopiero pomagać.

Tadeusz

19.6.2013 15:5:12

Re: Karta Dużej Rodziny. Resort chce ułatwiać życie rodzinom wielodzietnim

A co z alimentami od bezdzietnych 30+ latków i jednodzietnych ponadprzeciętnych finansowo 35+ latków na rzecz trzeciego i następnych dzieci w rodzinach. Dlaczego cwaniacy, nie łożący na dzieci (bez których pokolenie później nic już nie jest ważne w tej kolonii, czyli nie płacący ani pieniędzmi ani czasem na najważniejszą inwestycję) mają czerpać z tego profity w postaci lepszych szans, wyższych zarobków, wyższych emeryturek i więcej wolnego czasu a nawet spokoju z paniami pragnącymi naszych dzieci i ich przerobienia na nihilistów lewackich bez moralności pod sprytnymi pretekstami ładnie dobranymi na zajęciach z lewackimi profesorami.

Żanetta

19.6.2013 15:0:8

Re: Karta Dużej Rodziny. Resort chce ułatwiać życie rodzinom wielodzietnim

Mieszkam w gminie Lesznowola, posiadam tą kartę od ok. roku, ale ani razu z niej nie skorzystałam, ponieważ musiałabym z dziećmi jechać aż do Piaseczna a to zajmuje ok 1,5h w jedną stronę. Gmina jest duża, szkoda że nie pomyślała o rodzicach i dzieciach mieszkających dalej Piaseczna. Bez sensu.

Kasia

19.6.2013 13:26:57

Re: Karta Dużej Rodziny. Resort chce ułatwiać życie rodzinom wielodzietnim

Szkoda że nie ma ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. W Grodzisku oprócz zniżek na basen, kino czy komunikację do akcji dołączają się prywatne firmy dając rabaty na swoje usługi bądź sprzedawane artykuły. Tak trzymać!

Pokaż wszystkie komentarze (4)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 4.1.2019

  Duże rodziny z KDR zyskają jeszcze więcej...

  Nadeszły spore zmiany w Karcie Dużej Rodziny. Od 1 stycznia 2019 r. upoważniająca do wielu zniżek karta przysługuje tym rodzicom, którzy mają lub w przeszłości mieli na utrzymaniu co najmniej (...)

 • 19.6.2018

  Wypoczynek z Kartą Dużej Rodziny

  Rozmaite wydatki można znacząco obniżyć dzięki Karcie Dużej Rodziny, która od początku roku jest dostępna również w wersji elektronicznej.

 • 9.6.2014

  Nowe wsparcie dla rodzin wielodzietnych

  Zniżki w państwowych muzeach, galeriach, placówkach sportowych, parkach narodowych oraz w komunikacji publicznej czy PKP. Być może wkrótce także system zniżek obejmie partnerów (...)

 • 15.1.2018

  Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny w wersji elektronicznej?

  Karta Dużej Rodziny (KDR) jest już dostępna także w wersji elektronicznej. Dzięki temu rodziny wielodzietne mogą korzystać z KDR w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych (mKDR). W obiegu pozostanie (...)

 • 3.5.2017

  Zmiany w rejestrach publicznych

  Ustawa z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zadaniami organów administracji publicznej w zakresie niektórych rejestrów publicznych wprowadza (...)